Joe Biden možno pripravuje nariadenie, ktoré mu umožní ovládať priemysel

od Martin Tkáč

Biden chce všetko regulovať a vyzerá to tak, že v jeho hladáčiku sú aj kryptomeny. Prezident USA vážne zvažuje reguláciu digitálnych aktív, ktorá mu umožní vykonávať väčšiu kontrolu nad priemyslom a súvisiacimi aktivitami.

Správu pôvodne oznámil Bloomberg, ktorý citoval anonymný, ale dobre informovaný zdroj.

V súčasnosti Biden nemá žiadny spôsob, ako účinne presadzovať zákony o kryptomenách. Nariadenie je preto politickým krokom demokratického prezidenta, ktorý sa pokúša vytvoriť zákon podľa vlastných podmienok. Podľa správy agentúry Bloomberg by pôvodne mnoho vládnych agentúr poverilo vydaním odporúčaní týkajúcich sa ich špecializácie.

Wendy Benjaminson, zástupkyňa riaditeľa USA Government News, hovorí, že niektoré z agentúr zapojených do tohto nariadenia sú:

  • Ministerstvo financií
  • Ministerstvo obchodu
  • Národná vedecká nadácia
  • FTSE
  • CFTC
  • IRS
  • Národná bezpečnostná rada

Cieľom je, aby všetky tieto inštitúcie informovali Biely dom o tom, ako by chceli regulovať rôzne oblasti kryptosveta. Potom by Bidenova administratíva hľadala spôsoby, ako všetky tieto vízie jednotne koordinovať.

Regulácia vo svete kryptomien je jednou z najkontroverznejších otázok medzi nadšencami.

Na jednej strane zástancovia anarchokapitalizmu a súkromia, ako napríklad Roger Ver a Elon Musk tvrdia, že kryptomeny nepotrebujú reguláciu a že vládne úsilie je jednoducho zamerané na monitorovanie ekosystému, odoberanie slobody používateľov a v konečnom dôsledku kontrolu ľudí.

Predstavte si, že vám tak vymývajú mozgy, že si myslíte, že niektorí ľudia potrebujú povolenie iných ľudí na prevod peňazí. #kryptomena

Na druhej strane tí pragmatickejší,  ako Michael Saylor, Brad Garlinghouse a mocní politici tvrdia, že jasná regulácia poskytne väčšiu istotu potrebnú pre hlavný prúd, aby sa cítil sebaistý pri investovaní do digitálnych aktív.

Môj hlavný príjem z toho? Jay Clayton sa pripája k chóru hlasov, ktoré hovoria, že kryptomeny chýbajú a to potláča inovácie v USA (rozhodne ironické, ale lepšie neskoro ako nikdy!)

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár