Joe Biden bude prvýkrát hovoriť o BTC ako prezident USA

od Martin Tkáč

Americký prezident Joe Biden údajne urobil svoje prvé verejné vyhlásenie o kryptomenách a blockchaine. Podľa jeho poradcu pre národnú bezpečnosť Jakea Sullivana bude politik počas debaty G7 hovoriť priamo o digitálnych menách a ich úlohe pri útoku plynovodom USA a ďalších porušeniach ransomvéru.

Joe Biden a BTC

V pondelok na tlačovom brífingu v Bielom dome Sullivan uviedol, že americkí predstavitelia, vrátane samotného Bidena, by si želali akčný plán proti útokom ransomvéru. Toto môže byť predstavené počas prezidentovej návštevy na samite G7 tento víkend. Poradca pre národnú bezpečnosť uviedol, že plán by mal byť o tom, ako reagovať na takéto útoky, ako zdieľať tento typ informácií s inými krajinami a „ako čeliť výzve kryptomeny“.

Sullivan uviedol, že kryptomeny „sú základom toho, ako sa tieto výkupné transakcie uskutočňujú“, pričom kybernetické útoky označil za „prioritu národnej bezpečnosti“ vlády USA, najmä za „kritickú infraštruktúru“.

Pripomeňme, že v máji hackeri prenikli do siete, ktorá bola za dôležitým plynovodom v USA a údajne prinútili spoločnosť, ktorá ju riadila, zaplatiť výkupné až 4,4 milióna dolárov.

„To sa musí stať prioritou,“ uviedol Sullivan v súvislosti s tým, ako bojovať proti útokom ransomvéru.

Čo si Biden myslí o kryptomenách?

Samotný Biden ako prezident Spojených štátov zatiaľ o kryptomenách a blockchaine mlčal. Nekomentoval ich však, ani keď bol viceprezidentom počas volebného obdobia prezidenta Obamu, ani počas jeho volebnej kampane, ktorá sa uskutočnila v roku 2020. V júli minulého roku iba priznal, že nevlastní ani jeden bitcoin. Povedal to po slávnom hacknutí na Twitteri, ktoré vyústilo do únosu mnohých VIP účtov, vrátane jeho. Hackeri požiadali používateľov internetu, aby im poslali BTC.

Až teraz Bidenova správa údajne prehodnocuje existujúce zákony o kryptomene a plánuje zistiť, či sú potrebné nové nariadenia na ochranu investorov pred volatilitou BTC a iných digitálnych aktív.

Odkedy v apríli dosiahol rekordné maximum okolo 65 000 dolárov, bitcoiny klesli o viac ako 50% a dnes dosiahli 32 743 dolárov. Je to asi 10 % menej ako včera a 11 % pred menej ako 7 dňami.

Samit G7 sa má konať vo Veľkej Británii od 11. do 13. júna. Bude to Bidenova prvá veľká zámorská cesta ako prezidenta USA od jeho januárovej inaugurácie.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár