Jerome Powell by mohol spomaliť kryptomenový priemysel

od Martin Tkáč

Mike Novogratz je nespokojný s rozhodnutím amerického prezidenta Joea Bidena zvoliť Jeroma Powella na druhé funkčné obdobie vo FEDe. A hovorí to nie ako zástanca bitcoinu, ale ako všeobecný investor. Verí, že Powell by mohol byť škodlivý pre rast trhov.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Novogratz v rozhovore pre CNBC naznačil, že z jeho pohľadu Jerome Powell nerozumel politickej a ekonomickej realite Spojených štátov. Podobný pohľad majú podľa neho aj ostatní investori, ktorí sú pesimistický.

Buďte opatrní s Jerome Powellom

Keď už hovoríme o trhu s kryptomenami, Novogratz povedal, že po nominácii Jeromea Powella sa „ľudia stávajú dosť medvedími“ ohľadom kryptomien. Vidno to najmä na zmenách v „makrodejinách“.

Inflácia sa v Spojených štátoch prejavuje, viete, dosť zlým spôsobom. Takže môžeme vidieť, či Fed musí postupovať o niečo rýchlejšie… To by spomalilo všetky aktíva. To by spomalilo Nasdaq. Spomalilo by to kryptomeny, ak by sme museli začať zvyšovať sadzby oveľa rýchlejšie, ako sme si mysleli.

Spojené štáty americké zažívajú v súčasnosti najvyššiu infláciu za posledných 30 rokov. Pri 6,2 % ročne už dôsledky začínajú prenikať do zvyšku sveta. 39 zo 46 najväčších ekonomík vykazuje vyššiu infláciu ako v predchádzajúcom roku.

Mike Novogratz tvrdí, že teraz, keď má Powell dôveru vo svoj nový mandát, môže byť vo svojej politike agresívnejší. Nemusí obmedzovať svoje aktivity, aby neohrozil svoju prácu. Zdá sa, že doterajšie myslenie Jeroma Powella uprednostňuje expanzívnu menovú politiku.

Majk Spirit NFT

Mike Novogratz je podporovateľom kryptomien

Mike Novogratz je však milovníkom kryptomien a nechystá sa zastaviť. Ako generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital musí neustále skúmať trendy a očakávania trhu. Takže zaisťuje, aby budúcnosť pre kryptomeny vyzerala sľubne.

Ekosystém digitálnych aktív rastie a do hry vstupuje čoraz viac inštitucionálnych investorov. To všetko naďalej poháňa trh.

Počet inštitúcií, ktoré si Galaxy všimla a ktoré prenikli do tohto priestoru, je ohromujúci. Dnes som telefonicky hovoril s jedným z najväčších štátnych investičných fondov na svete, ktorý sa rozhodol začať investovať do kryptomien. Mal som rovnaké rozhovory s veľkými penzijnými fondmi v Spojených štátoch.

Novogratz vždy tvrdil,  najmä v rokoch 2017 a 2018, že inštitucionálni investori budú hrať hlavnú úlohu vo vývoji kryptomenového priemyslu.

zdroj: decrypt.co, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár