Jeden ťažobný fond kontroluje 44 % Monero hashrate (XMR)

Mine XMR, najväčší ťažobný fond Monero, pravdepodobne kontroluje takmer 50 % hashrate siete.

od Martin Tkáč

Naliehavé: Okamžite opustite ťažobný fond MINEXMR ešte dnes! Ak ťažíte Monero a podporujete tento fond, ste tiež zodpovedný za centralizáciu monero hashrate! dnes ovládajú 48% hashrate, WTF. #xmr #monero #urgent #minexmr

Nepokoje v komunite Monero

V decembri Sophos objavil nebezpečný variant kryptojackingu Tor2Mine. Infikoval podnikové siete s cieľom ťažiť Monero. Teraz musí kryptomena vytvorená na ochranu súkromia čeliť ďalšej hrozbe. Jeden ťažobný fond kontroluje až 44 % hashratu siete.

Táto otázka znepokojuje priaznivcov tejto mince. Takýto veľký podiel na výpočtovom výkone uľahčuje vykonávanie tyv. útoku 51 %. Tento typ útoku je možný, keď má jedna entita viac ako polovicu výpočtového výkonu blockchainovej siete.

Mineri by preto mali diverzifikovať a preniesť svoju moc do iných fondov Monero. Len tak mohli obmedziť monopol Mine XMR. Tento ťažobný fond je zodpovedný za približne 44,4 % celého hashratu Monero.

Mine XMR

Mine XMR v súčasnosti ovláda približne dvakrát toľko energie ako druhý a tretí najväčší bazén dohromady. Nanopool je zodpovedný za 21,82 % globálneho XMR hashrate, zatiaľ čo podiel Supportxmr je 14,85 %. Celkovo tri najväčšie ťažobné fondy XMR kontrolujú približne 81 % celého výpočtového výkonu Monero.

Správca z tímu Mine XMR oznámil, že spoločnosť plánuje zvýšiť poplatky za používanie pooloov kvôli sťažnostiam používateľov.

Chápeme, že ľudí znepokojuje obrovský hashrat, ktorý Minexmr v súčasnosti má. Oznámili sme zvýšenie poplatkov za tento pool a situáciu naďalej monitorujeme.

Monero je v súčasnosti najväčšou mincou na ochranu súkromia na trhu. Jeho trhová kapitalizácia je približne 3,6 miliardy dolárov. Za posledné dva týždne sa hodnota XMR zvýšila takmer o 20 %, hoci od začiatku roka klesla o viac ako 26 %.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár