Jeden milión Argentínčanov získa prístup k platbám v bitcoinoch prostredníctvom Lightning Network

od Martin Tkáč

Argentínska kryptomenová burza, ktorá je zároveň poskytovateľom digitálnych peňaženiek – Lemon Cash – nadviazala spoluprácu so spracovateľom platieb kryptomien – OpenNode. Cieľom nového partnerstva je umožniť argentínskym zákazníkom platiť bitcoinmi na Lightning Network.

NEWSLETTER okrypte.sk
Lemon Cash spája sily s OpenNode

Lemon Cash je latinskoamerická fintech spoločnosť spojená predovšetkým s tým, že je poskytovateľom digitálnych peňaženiek a burzy kryptomien. Ako sa dozvedáme z oficiálnej tlačovej správy, spoločnosť spojila svoje sily s OpenNode, ktorý svojim klientom umožňuje prístup k platbám v bitcoinoch v sieti Lightning.

Jeden milión Argentínčanov získa prístup k platbám v bitcoinoch prostredníctvom Lightning Network

To je určite skvelá správa pre všetkých nadšencov originálnej kryptomeny z Argentíny. Táto krajina zaznamenala za posledných 12 mesiacov skokový nárast inflácie, ktorá presiahla 60 %. Okrem toho je krajina na 10. mieste na svete, pokiaľ ide o adopciu kryptomien.

Jeden milión Argentínčanov získa prístup k platbám v bitcoinoch prostredníctvom Lightning Network

Služby ponúkané spoločnosťou Lemon využíva viac ako milión zákazníkov v regióne Latinskej Ameriky. Teraz, vďaka integrácii s OpenNode, budú môcť zákazníci Lemon Cash uskutočňovať prevody bitcoinov s nízkymi poplatkami a krátkymi zúčtovacími časmi cez Lightning Network.

Predstavenie Lightning Network viac ako miliónu našich používateľov v spolupráci s OpenNode bude obrovským krokom k nášmu hlavnému cieľu, ktorým je urobiť kryptomeny užitočnejšie a dostupnejšie v LATAM.

-komentuje novú iniciatívu Lemon Cash spoluzakladateľ Borja Martel Seward.

LATAM, región, ktorý pokrýva celú Latinskú Ameriku, má oveľa vyššiu úroveň adopcie bitcoinov a iných kryptomien ako väčšina ostatných krajín sveta. Samotná Argentína je podľa správy Chainalysis na 10. mieste na svete. Krajiny, ktoré zažili vyššie úrovne inflácie, majú väčšiu tendenciu spoliehať sa na bitcoiny ako na uchovávateľa hodnoty. Pripomeňme, že inflácia v Argentíne je už vyše 60 %.

„Toto partnerstvo je ďalším príkladom našej schopnosti a viery v bitocín ako novú základnú vrstvu pre globálne platby,“
povedal Josh Held, vedúci stratégie v OpenNode.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár