Je život Sama Bankmana-Frieda v ohrození?

Právnici Sama Bankmana-Frieda uviedli, že traja muži vrazili ich vozidlom do kovovej barikády pred domom rodičov zakladateľa FTX v Kalifornii. Celá Samova rodina je tiež údajne terčom „intenzívneho mediálneho sledovania a obťažovania“.

od Simona

Newsletter news

Útok na dom, kde sa zdržiava Sam Bankman-Fried

Kolaps FTX mal za následok mnohomiliardové straty pre investorov a urobil z Bankman-Frieda jednu z najnenávidenejších postáv na trhu s kryptomenami. Mnohé nasvedčuje tomu, že bývalý generálny riaditeľ burzy teraz žije v neustálom ohrození života. Jeho právnici nedávno odhalili, že traja ľudia nabehli autom na barikádu domu, kde je teraz vo väzbe, a povedali bezpečnostnému dôstojníkovi: „Nebudete nás môcť zastaviť.“

Potom nasadli späť do auta a odišli. Muž, ktorý stráži dom v Palo Alto, si nezapísal poznávaciu značku auta.

Incident sa stal takmer mesiac po tom, čo newyorský federálny sudca dovolil Bankman-Friedovi bývať v dome jeho rodičov. V domácom väzení má byť až do jeho procesu, ktorý sa uskutoční až 2. októbra 2023. Predtým strávil týždeň vo väznici Fox Hill na Bahamách. Hrozí mu 115 rokov väzenia.

confused season 8 GIF by Showtime

Nedávny útok autom nie je jediným takýmto incidentom. Právnici tiež odhalili, že jeho matka Barbara Fried a otec Joseph Bankman dostávajú „prúd výhražnej korešpondencie vrátane správ so želaním, aby utrpeli fyzickú ujmu“.

Prečo nie je Bankman-Fried vo väzení?

Mnohých možno pobúrilo, že Bankman-Fried nečaká na rozsudok vo väzení, ale v dome svojich rodičov.

Popredné médiá vrátane Bloombergu, CNBC, The Financial Times, The Washington Post a ďalších apelovali na sudcu, ktorý dohliada na prípad, aby prezradil mená tých, ktorí sa zastali bývalého generálneho riaditeľa FTX.

Právnici Bankman-Frieda odmietli poskytnúť podrobnosti o prípade s tým, že je vysoká pravdepodobnosť, že aj ručitelia zmenky, ktorá je základom domáceho väzenia, budú šikanovaní podobne ako pani Fried a pán Bankman:

„Vzhľadom na publicitu tohto prípadu a mimoriadnu pozornosť médií možno predpokladať, že nerodičovskí ručitelia budú v prípade odhalenia ich totožnosti čeliť vážnym obavám o súkromie a bezpečnosť.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár