Je za nami posledná veľká korekcia pred ďalším ATH?

od Martin Tkáč

Bitcoin v posledných dňoch klesá. Aký je dôvod? Takmer na všetkých trhoch bol celkovo zlý sentiment spôsobený objavením nového kmeňa COVID-19. Je toto vaša posledná šanca kúpiť „lacný“ bitcoin?

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kurz bitcoinu vs. COVID-19

Svet sa opäť zachvel. Dôvodom je objavenie nového kmeňa koronavírusu, o ktorom niektoré médiá tvrdili, že môže byť imúnny voči vakcínam.

Treba dodať, že náladu tentoraz schladila aj samotná WHO, ktorá navrhla, aby vlády neunáhlene blokovali lety z krajín, kde bol objavený nový kmeň. Odborníci zas dodávajú, že presné špecifiká „nového“ COVID-19 budú známe až o niekoľko týždňov. Dnes neexistuje žiadny dôkaz, že kmeň je skutočne imúnny voči vakcínam.

Napriek uvedenému sa posledné dni niesli takmer na všetkých trhoch v znamení prepadov. Zasiahnuté boli samozrejme aj kryptomeny.

1 bitcoin dnes stojí 54 500 dolárov, čo je približne o 8 % menej ako pred týždňom. Ethereum klesol tesne pod 4000 dolárov. Dnes stojí 1 ETH 4050 dolárov. To je o 6,5 % menej ako pred 7 dňami.

Majk Spirit NFT

Je toto posledná šanca kúpiť „lacný“ bitcoin?

PlanB, známy analytik kryptomien tvrdil, že v novembri bude 1 BTC stáť okolo 100 000 dolárov. Teraz vieme, že to už nie je reálne. Sám tvorca nápadu od toho ustúpil, no dodáva, že to nevylučuje ďalšie ATH na grafe BTC / USD neskôr v tomto roku.

Podobne ako v prípade PlanB, ďalší odborníci tvrdia, že bitcoin je stále podhodnotený. Kamil Gancarz vo svojom poslednom webinári naznačil, že kryptomena je v pomere k doláru stále lacná. Nejde však len o jej základy, ale aj o to, že americká mena bola v poslednom čase šialene pretlačená.

Je možné, že sa nachádzame v období, kedy je možné poslednýkrát nakúpiť „lacný“ bitcoin. December bol historicky  počas obdobia boomu ku kryptomenám mimoriadne milostivý. Bude sa teraz história opakovať?

zdroj: decrypt.com, pixabay.com, koláž okrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár