Je McAfee ešte nažive?

V novom dokumente na Netflixe „Running with the Devil: The Wild World of John McAfee“ filmári skúmajú záhadnú smrť krypto-evanjelistu Johna McAfeeho. V produkcii účinkuje aj jeho bývalá priateľka Samantha Herrera, ktorá tvrdí, že McAfee stále žije v Texase.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Dokument, ktorý mal premiéru 24. augusta, režíroval držiteľ ceny Baft Charlie Russell. Používa zmes surových záberov a rozhovorov na analýzu McAfeeho napätého života.

V rozhovore pre Esquire Russell hovorí, že začal diskutovať s krypto-evanjelistom o potenciálnom dokumente po tom, čo technologický podnikateľ utiekol z krajiny kvôli právnym problémom. Išlo o daňové úniky. Russell hovorí, že poslal správu McAfeemu a po predložení svojich svedectiev a rozhovore s ním bol pozvaný, aby spolupracoval a natočil film. „Running with the Devil“ je už hotový.

Keď sa ho pýtali na Herrerovej tvrdenia, že jej po jeho smrti zavolal McAfee, Russell uviedol, že nevie, čo si myslieť, a podľa neho,  to vedela ani Herrera.

„Hovorí to a potom sa pozrie na kameru a ja nemôžem prísť na to, či si myslí, že je to skutočné alebo nie.“

Podľa New York Post utrpel McAfee v roku 2012 infarkt. Potom ukončil svoj vzťah s Herrerovou, o ktorej tvrdil, že sa začal, keď mala 18 rokov. Neskôr sa oženil s Janice Dysonovou.

Milionárska vdova Janice McAfee neodpovedala na žiadosť médií o komentár. Neskôr však tweetovala, že jej manžel skutočne odišiel.

„Oh, kiež by to bola pravda. Keby bol John nažive, som si istá, že by sa neskrýval v Texase. Texas je určite úžasný. Ale John bol držaný v španielskom väzení na základe falošných obvinení proti nemu zo strany IRS. Takže pochybujem, že by sa rozhodol ukryť v Amerike. Bola by to hlúposť.“

Daňové úniky – McAfee

McAfee čelil 30-ročnému väzeniu za obvinenia z daňových únikov. Išlo o zisky ICO, ktoré mu podľa úradov priniesli zisk viac ako 23 miliónov dolárov.

Russell povedal v rozhovore pre Esquire:

„Pýtate sa, aký je to pocit sledovať tohto muža, ktorý nepochybne urobil nejaké hrozné veci. Ľudia okolo neho si uvedomujú, aké to môže byť strašidelné a aké to môže byť radostné, takže otázka znie, ako to vyvážiť.“

V júni 2021 spáchal McAfee vo väzbe v Španielsku samovraždu. Vdova po McAfeeovi naďalej spochybňuje oficiálne podrobnosti o smrti svojho manžela a tlačí na španielsku vládu, aby vydala telo jej manžela. Chce vykonať nezávislú pitvu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár