Jay-Z predal svoje NFT

od Martin Tkáč

Aukcia nezmeniteľného tokenu (NFT) od Jay-Z sa skončila konečnou predajnou cenou 139 000 dolárov. Organizátorom podujatia bola slávna aukčná sieň Sotheby’s.

Jay-Z predal svoje NFT

Aukcia bola zameraná na digitálne umelecké dielo Derricka Adamsa, ktoré pripomínalo debutové štúdiové album Jay-Z „Reasonable Doubt“. Od vydania albumu minulý týždeň uplynulo 25 rokov. Slávny rapper sa rozhodol využiť túto príležitosť a ponúkol fanúšikom a investorom jedinečné umelecké dielo.

Oficiálny názov digitálneho umenia je „Heir to the Throne: NFT in Celebration 25th Anniversary Jay-Z’s Reasonable Doubt od Derricka Adamsa.“ Je potrebné dodať, že umelecké dielo predávané ako NFT bude mať aj fyzickú kópiu.

Prihadzovanie začalo na 1 000 dolárov. Výťažok z predaja žetónu bol venovaný nadácii Shawn Carter Foundation a ďalším charitatívnym organizáciám podporeným Jay-Z.

Aukčný dom sa k veci vyjadril:

Adamsova práca nanovo interpretuje obal albumu tak, aby vytvoril nový moderný pohľad na obraz, ktorý definoval éru.

„Reasonable Doubt“ je prvý sólový štúdiový album Jay-Z, ktorý vyšiel 25. júna 1996 v vydavateľstve Roc-A-Fella Records. Na albume účinkujú aj takí hudobníci ako: Notorious B.I.G., Foxy Brown, Mary J. Blige, Memphis Bleek či Sauce Money.

V roku 2003 sa album umiestnil na 248. mieste v zozname 500 all-time albumov Rolling Stone.

NFT na hudobnom trhu

Rovnako ako Jay-Z aj Eminem spolupracoval s Nifty Gateway, platformou vlastnenou burzou Gemini, aby vydal svoj prvý neodstrániteľný token.

Člen Slipknot M. Shawn „Klaun“ Crahan predal svoj prvý NFT začiatkom apríla. Išlo o fotografiu originálneho loga Knotfestovho elektrického divadla, kde vyletuje hmyz … z jeho úst.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, youtube.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár