Jay-Z a Jack Dorsey prevádzkujú „Bitcoinovú akadémiu“ v rapperovom rodinnom dome

od Martin Tkáč

Shawn Corey Carter alias Jay-Z vyrastal v Marcy Houses v brooklynskej štvrti Bedford-Stuyvesant. Vo štvrtok rapper oznámil, že vytvorí „Bitcoinovú akadémiu“ vo svojom detskom dome s generálnym riaditeľom Block Jackom Dorseym.

Bitcoin Academy bude organizovať online a offline kurzy, ktoré sa začnú koncom tohto mesiaca. Medzi preberané témy patrí „Čo sú peniaze?“ a „Čo je Blockchain?“ atď.

V rámci programu otvoreného pre všetkých obyvateľov Marcy Houses bude prebiehať aj „kryptomenový tábor pre deti“ a účastníci získajú mobilný hotspot a symbolickú čiastku BTC na praktické učenie.

Akadémia bude prebiehať dva večery v týždni až do začiatku septembra. So školením bude pomáhať Nadácia Shawna Cartera, ktorú vlastnia Block a Jay-Z.

Kurzy budú viesť vzdelávacia skupina Crypto Blockchain Plug a Black Bitcoin Billionaire – skupina, ktorá sa snaží zoznámiť s afroamerickým bitcoinom a v minulosti získala grant od Block.

Nejde o prvú spoluprácu oboch pánov

Nie je to prvýkrát, čo Jay-Z a Dorsey spolupracovali. V roku 2021 Block Dorsey (vtedy známy ako Square) prevzal rapperovu hudobnú službu Tidal. Potom navrhol použiť ho ako distribučný nástroj NFT.

Dorsey a Jay-Z, ktorí tiež investujú do začínajúcich kryptomien, spustili v roku 2021 fond na financovanie rozvoja bitcoinov aj v Afrike a Indii.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár