Japonsko udeľuje NFT miestnym úradom

Japonsko opäť prekvapuje inovatívnym prístupom k trhu tokenov a kryptomien, ale aj k riadeniu štátu. NFT ocenenie tam získalo sedem starostov. Z akého dôvodu?

od Martin Tkáč

Newsletter news
NFT pre miestne orgány

Japonská vláda sa stala jednou z prvých na svete, ktorá vydala vlastný NFT. Dôvod? Je to forma odmeny pre úrady, ktoré sa v poslednom čase zamerali na využívanie digitálnych technológií pri riešení miestnych problémov.

Symbolické ceny odovzdal sekretariát kabinetu, vládna agentúra vedená hlavným tajomníkom kabinetu Hirokazu Matsunom počas slávnostného ceremoniálu „Summer Digi Denkoshien 2022“. Podujatia sa okrem iných zúčastnili aj predseda vlády krajiny Fumio Kishida.

Až sedem starostov bolo ocenených za angažovanosť v oblasti digitálnej ekonomiky. Do tejto skupiny patrili okrem iného Starosta mesta Sakata v prefektúre Yamagata, ktorého administratíva využívala elektrické vozidlá v miestnej logistike. Ďalší v poradí je Maebashi v prefektúre Gunma. V tomto prípade išlo o platformu, ktorá využíva kamery v mobilných zariadeniach na sledovanie zmien stavu vozovky. Proces prebieha v reálnom čase.

NFT na báze etherea sa vydávali cez základňu Hazama. Platforma je už na blockchainovom trhu známa, pretože predtým slúžila na distribúciu NFT počas podujatia organizovaného Úradom pre mládež Liberálno-demokratickej strany. Je potrebné dodať, že aktíva sú neobchodovateľné, a preto ich nemožno predať na sekundárnom trhu. Takže v praxi ide o digitálne diplomy, nie aktíva, s ktorými sa dá obchodovať.

japonsko nft

Japonsko – krajina inovácií a experimentov

Japonsko je dokonca synonymom krajiny, ktorá je otvorená novým technológiám a inováciám. Okrem toho sa považuje za akési testovacie pole v oblasti ekonomiky. Práve tam sa „testujú“ rôzne nové ekonomické modely, ako napríklad otázka peňazí.

Je to tiež krajina, ktorá pomerne skoro regulovala trh s kryptomenami. To umožňuje investorom zaručiť bezpečnosť.

Záujem o využívanie NFT v minulosti opakovane prejavil aj predseda vlády krajiny. Je možné, že ceny NFT pre predstaviteľov miestnej samosprávy sa v Japonsku stanú novou sekulárnou tradíciou.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár