Japonská centrálna banka bude pri testoch digitálnych jenov opatrná

Japonsko sprísňuje finančný systém, aby splnilo sankcie voči Rusku

Japonské úrady chcú zapečatiť finančný systém a sťažiť Rusom obchádzanie sankcií, ktoré na nich boli uvalené kvôli útoku na Ukrajinu.

0 komentárov

Japonsko sprísňuje svoj finančný systém

Sankcie zo strany Západu (hlavne USA a EÚ) tvrdo zasahujú ruskú ekonomiku. Okrem toho sa japonský finančný regulátor a národný orgán pre odvetvie kryptomien teraz snažia zabezpečiť ich efektívne využitie. Úradníci chcú okrem iného obmedziť prevod digitálnych aktív patriacich osobám a subjektom na sankčnom zozname.

Agentúra pre finančné služby a Japonská asociácia pre výmenu virtuálnych aktív a kryptomien, pretože tieto subjekty sú v stávke, tiež tvrdia, že ich plán neobsahuje žiadny návrh zasiahnuť všetkých ruských klientov kryptoburz.

Japonský minister financií Shunichi Suzuki uviedol, že úrady momentálne preverujú situáciu.

„Situáciu urovnávania pozorne sledujeme, priznal s tým, že Japonsko chce zabezpečiť účinnosť sankcií proti Rusku“.

Šéf asociácie Satoshi Hasuo, ktorý je zároveň prezidentom tokijskej burzy mincí, oznámil, že v spolupráci s Agentúrou pre finančné služby zváži, aké konkrétne opatrenia sú v súčasnej situácii možné. Zároveň vysvetlil, že úrady zvažujú, ako dnes zabrániť tomu, aby kryptomeny pomáhali Rusom v rámci sankcií.

Očividne sú v hre akcie ako blokovanie „bankových transakcií“ s ruskými baníkmi kryptomien a zmrazenie digitálnych aktív konkrétnych Rusov, ktoré sú držané na japonských burzách.

Vojna proti sankciám

2. marca americké ministerstvo spravodlivosti oznámilo vytvorenie špecializovaného tímu KleptoCapture Task Force. Cieľ? Trestné stíhanie a zatknutie „skorumpovaných ruských oligarchov a každého, kto po invázii na Ukrajinu poruší sankcie Washingtonu voči Moskve“.

„Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme vyšetrili, zatkli a odsúdili všetkých, ktorých trestné činy umožňujú ruskej vláde pokračovať v tejto nespravodlivej vojne“.

Hlavným cieľom pracovnej skupiny je izolovať Rusko a zmocniť sa majetku organizácií a jednotlivcov stojacich za porušovaním sankcií.

Medzitým britské regulačné orgány vyvíjajú tlak na kryptomenové spoločnosti pod ich jurisdikciou, aby zabezpečili uplatňovanie ekonomických sankcií voči Rusku.

Napriek eskalácii napätia medzi Ruskom a Ukrajinou, popredné kryptomenové burzy vrátane Coinbase, Binance a Krakenu neprestanú slúžiť ruským zákazníkom.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár