Jamie Dimon opäť kritizuje bitcoin. Verí, že obmedzená ponuka kryptomien je lož

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase, Jamie Dimon, označil bitcoin za „podvod“. Spochybnil obmedzenú zásobu kryptomien.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Generálny riaditeľ JPMorgan hovorí o bitcoine a obmedzenej ponuke

Generálny riaditeľ globálnej investičnej banky JPMorgan Chase, Jamie Dimon, zopakoval svoj skeptický postoj k bitcoinu. Stalo sa tak počas štvrtkového rozhovoru pre CNBC. Generálny riaditeľ JPMorgan uviedol, že BTC je len podvod, ktorý sa stal módnym a masovo medializovaný.

Nazývam ich decentralizovaná Ponziho schéma – povedal.

Dimon tiež zopakoval svoje pochybnosti o obmedzenej ponuke BTC iba 21 miliónov coinov, čo naznačuje, že tvorca bitcoinov Satoshi Nakamoto môže limit odstrániť.

Ako viete, že ponuka sa zastaví na 21 miliónoch? Možno sa to dostane na 21 miliónov a potom sa ukáže fotka Satoshiho, ktorá si z vás všetkých bude robiť srandu – varoval.

K technológii blockchain má však úplne iný prístup, v ktorom vidí potenciál.

Toto nie je prvá Dimonova kritika

Nebolo to prvýkrát, čo Dimon spochybnil obmedzenú ponuku bitcoinov. V októbri 2021 povedal:

Ako viete, že ponuka skončí na 21 miliónoch? Všetci kontrolujete algoritmy? Veríte tomu všetci? Neviem, vždy som bol k takýmto veciam skeptický.

Okrem toho počas septembrového vypočutia v Kongrese uviedol, že kryptomeny ako bitcoin sú „decentralizované Ponziho schémy“.

Mnohí priaznivci bitcoinu sa však Dimonovi na sociálnych sieťach vysmievajú a obviňujú ho z toho, že tomu nerozumie.

Jeden používateľ Twitteru napísal:

Dimon práve povedal pre CNBC, že Satoshi by mohol zvýšiť ponuku bitcoinov. Je to idiot, ale som si istý, že väčšina ľudí by s ním súhlasila. Satoshi je irelevantný, teraz je to kód a sieť.

Ďalší sa vyjadril:

Je smutné, že Jamie Dimon nechápe, že si môžete pozrieť zdrojový kód, aby ste zistili, že fotografia, na ktorej sa smeje Satoshi, sa na 21 000 000 nezobrazí.

Vo všeobecnosti členovia komunity obvinili Dimona, že netuší, čo je bitcoin. Iní naznačili, že dokonale rozumie fungovaniu kryptomenovej siete, no odpisuje ju, pretože vie, aká je hrozba pre fiat systém.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár