Jake Chervinsky, varuje: americké úrady chcú prevziať trh DeFi

od Martin Tkáč

Generálny poradca Compound Labs Jake Chervinsky varuje, že ministerstvo financií sa snaží „zachytiť“ trh DeFi prostredníctvom zákonov o kryptomenách, ktoré boli pridané do zákona o infraštruktúre.

Jake Chervinsky: Americké úrady chcú priložiť ruku k dielu DeFi

Zákony o kryptomenách, ktoré boli na poslednú chvíľu pridané k americkému zákonu o infraštruktúre, majú za cieľ „únos DeFi“, hovorí zložený generálny poradca Jake Chervinsky.

V rozhovore pre podcast Bankless State of the Network Chervinsky ktorý je tiež predsedom DeFi Blockchain Association uviedol, že priemysel bol „zaslepený“ predpismi o infraštruktúre o daniach z kryptomien. Dodal, že predchádzajúca diskusia o vyššie uvedených nových pravidlách „nemala nič spoločné s kryptomenami“.

Podľa jeho názoru to bolo ministerstvo financií, ktoré ovplyvnilo legislatívny proces, pretože sa chce zaoberať trhom digitálnych aktív.

Ide o DeFi. Je to ministerstvo financií, ktoré sa pokúša zistiť, ako získať jurisdikciu nad DeFi, vysvetlil.

Úmyselný postup úradov

Cherversinky tiež povedal, že vie, že to je ministerstvo financií, ktoré je proti vyňatiu sieťových overovateľov a vývojárov softvéru z prísnych požiadaviek na vykazovanie, ktorých sa trh s kryptomenami dnes tak bojí. Úrady ich zrejme chcú použiť na získanie vplyvu na DeFi.

Veľmi rýchlo sme sa dozvedeli, že nejde len o nedorozumenie. Ministerstvo financií zohralo dôležitú úlohu pri vypracovaní návrhu zákona a tiež urobilo akékoľvek zmeny a doplnenia, ktoré sme mu navrhli vrátiť, na schválenie alebo zamietnutie, dodal.

Poznamenal tiež, že sa dosiahol určitý úspech, že sa trh s kryptomenami v USA zjednotil.

Celé odvetvie sa spojilo, aby proti nemu bez výnimky bojovalo. Áno, tento zákon je hrozbou, ale dôležitejšie bolo, ako úspešne sa priemysel dokázal zjednotiť a brániť vo Washingtone – povedal.

Pripomeňme, že zákon o infraštruktúre obsahuje ustanovenia, ktoré nútia „maklérov kryptomien“ hlásiť do pokladnice údaje o vyšších prevodoch v digitálnych menách. Široká definícia makléra však spôsobuje, že tento zákon sa začne týkať aj baníkov alebo vývojárov softvéru. Subjekty tohto typu nie sú schopné získať informácie o tom, kto stál za daným prevodom kryptomeny.

Odborníci sa domnievajú, že akt v súčasnej podobe spôsobí iba útek časti trhu s kryptomenami mimo USA.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár