Jack Dorsey: „Výťažok z NFT Tweetu pôjde do charity na pomoc Afrike“

od Martin Tkáč

Milovník Bitcoinu Jack Dorsey podľa najnovšieho tweetu daruje výťažok zo svojej prebiehajúcej aukcie NFT charite s návom GiveDirectly. O NFT sme vám priniesli tento článok.

Minulý týždeň CEO Twitteru vyhlásil aukciu prostredníctvom NFT jeho prvého príspevku na Twitteri z roku 2006. Momentálne je na príspevok nahodených už 2,5 milióna dolárov.

NFT sú jedinečné digitálne aktíva, ktoré môžu byť vo forme „všetkého“ na internete. Od vizuálneho umenia cez hudbu až po žurnalistiku. Všetko má potenciál stať sa NFT. Tokeny od umelcov ako Grimes a 3lau sa už predali za státisíce eur.

„Je to šialené,“ hovoria kritici. „Prečo by niekto platil za niečo, čo môžete zažiť zadarmo online?“

Na to by tvorcovia NFT reagovali pravdepodobne nasledovne – za to, čo skutočne platíte je myšlienka vlastníctva – niečo nehmotné a zauzlené, čo nemusí nevyhnutne súvisieť s užitočnosťou.

Kryptoinvestori cez víkend zvýšili cenu Dorseyho tweetu. Bez ohľadu na konečné číslo Jack uviedol, že výťažok. bude prevedený na Bitcoin a pridelený projektu GiveDirecttly. Táto charita poskytuje finančné prostriedky priamo rodinám v Keni? Rwande, Libérii a Malawi.

Aukcia končí 21. marca.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár