Jack Dorsey vysvetľuje, prečo sa drží ďaleko od ETH

od Martin Tkáč

Zakladateľ a generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey vyjadril svoj postoj k Ethereum.

Používatelia Twitteru nedávno navrhli, aby k účtom na týchto stránkach bola pripojená peňaženka Ethereum na obchodovanie s NFT. Jeden používateľ kritickejšie naznačil, že by to prospelo Ethereu viac ako Twitter.

Dorsey sa postavil na stranu kritika Etherea napísaním: „Súhlasím.“ Dokonca zašiel až tak ďaleko, že navrhol, že „akýkoľvek účet Twitter bude môcť prepojiť peňaženku Bitcoin Lightning“. Táto myšlienka, o ktorej sa uvažuje od júna, by umožnila používateľom Twitteru odosielať bitcoinové transakcie za nízke poplatky.

Jeho odmietnutie Etherea viedlo iného používateľa k obvineniu Twitteru zo strachu pred súpermi Bitcoinu.

Big Tech sa bojí Ethereum; Ethereum narúša Big Tech.

Twitter sa zameriava na bitcoin

Dorsey ďalej povedal, že „žiadna technológia“ nenaruší Big Tech. V odpovedi sa iný používateľ opýtal:

Prečo nenávidíte Ethereum, keď je miesto pre viac ako jeden kúsok skladačky?

Dorsey tvrdil, že „zameranie Twitteru na jednu vec nie je nenávidieť ostatných“. Dodal, že má obavy z iných blockchainov ako Bitcoin. Medzi nimi sú „zakladajúce zásady, bezpečnosť a centralizácia“. Dorsey sa týmito obavami príliš nezaoberal, ale opakovane zdôrazňoval účel bitcoinu slúžiť ako domáca mena internetu.

Dorsey ešte uviedol, že Ethereum „má hodnotu pre veľa ľudí“, ale že „to nie je to, na čo sa zameriavam“.

Dorsey nemá žiadne ETH

Dorsey a Twitter sa historicky vyhýbali diskusii o Ethereu. V júni zakladateľ platformy sociálnych médií uviedol, že do Ethereum neinvestuje.

Druhá spoločnosť Dorseyho, platobná spoločnosť Square, navyše ponúka iba podporu obchodovania s bitcoinmi, nie obchodovanie s ethereom.

Je však zrejmé, že Dorsey nie je úplne proti druhej najväčšej kryptomene. V máji predal digitálnu verziu svojho prvého tweetu ako token NFT založeného na ethereu a výťažok daroval na charitu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár