Jack Dorsey považuje bitcoin za dôležitú súčasť budúcnosti Twitteru

od Martin Tkáč

Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti Twitter jednej z najväčších platforiem sociálnych médií na svete uviedol, že bitcoin bude hrať v budúcnosti spoločnosti veľkú rolu.

Bitcoin – mena internetu?

Včera, 22. júla, zverejnil Twitter svoj list akcionárom za druhý štvrťrok. Taktiež predstavil svoje finančné výsledky za rovnaké obdobie.

Počas rozhovoru Jack Dorsey nastolil veľa tém. Vo svetle aktuálnych udalostí sa však zameral hlavne na bitcoiny a digitálne aktíva.

Myslím si, že bitocin bude veľkou časťou našej budúcnosti. Myslím si, že existuje veľa noviniek presahujúcich samotnú menu, najmä keď uvažujeme o decentralizácii sociálnych médií a poskytovaní ďalších ekonomických stimulov. Takže si myslím, že je nesmierne dôležité, aby Twitter a jeho akcionári neustále hľadali priestor a agresívne do neho investovali

Šéf Twitteru tiež vyzdvihol skutočnosť, že ak by existovala globálna internetová mena, mohol by z toho profitovať Twitter. Prečo? Pretože by mohol rýchlejšie vyvíjať niektoré zo svojich produktov, napríklad Tip Jar, Subscriptions, Trading, Super Follows atď.

Ďalšia spoločnosť

Ako už bolo skôr oznámené, generálny riaditeľ odhalil, že jeho firma poskytujúca finančné služby Square plánuje vybudovať hardvérové ​​portfólio. To všetko pre zlepšenie a šírenie adopcie primárnej kryptomeny.

Jack Dorsey tiež oznámil spustenie špecializovanej vývojárskej platformy. Budú na ňom schopní vytvárať nefinančné, decentralizované finančné projekty postavené okolo bitcoinu. Projekt bude úplne otvorený, rovnako ako jeho nová hardvérová peňaženka. Tím bude zostavený a vedený lídrom strategického rozvoja spoločnosti Square Mikeom Brockom.

Spoločnosť Square vytvára novú spoločnosť zameranú na budovanie otvorenej vývojovej platformy, ktorej jediným účelom je uľahčenie vytvárania nelicencovaných, nezákonných a decentralizovaných finančných služieb. Naše hlavné zameranie je #bitcoin. Jeho názov je TBD. – napísal na Twitteri

Zaujímavá časť sa zameriava na bitcoin. Prečo? Pretože BTC v súčasnosti nie je schopný uzavrieť inteligentné zmluvy, sťažuje mu to konkurenciu vo svete DeFi s Ethereom. V novembri však dostane prvú veľkú aktualizáciu za niekoľko rokov s názvom Taproot, ktorá uľahčí vytváranie inteligentných zmlúv v sieti.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár