Jack Dorsey odchádza z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru

od Martin Tkáč

Jack Dorsey včera odstúpil z funkcie CEO Twitteru. Na jeho miesto teraz nastúpil Parag Agrawal.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Agrawal, ktorý je v spoločnosti od roku 2011, má podľa tlačovej správy doktorát z informatiky. Okrem toho bol „prvým vynikajúcim inžinierom spoločnosti za prácu v divízii príjmov a spotrebného inžinierstva“.

Najdôležitejšie však je, čo jeho menovanie znamená pre účasť Twitteru v sektore kryptomien.

Dorsey je známy podporovateľ bitcoinu, ktorý oficiálne zdiskreditoval altcoiny. Okrem toho ďalšia spoločnosť Dorseyho,  Square, vám umožňuje kúpiť iba jednu kryptomenu v ich aplikácii Cash.

Začiatkom tohto mesiaca jej divízia TBD zverejnila whitepaper s podrobnosťami o decentralizovanej výmene za bitcoiny. Nehovorilo sa ani o Ethereu, na ktorom je postavená väčšina DEXov.

Dorsey povedal:

Všetky ostatné mince sú pre mňa nepodstatné.

Teraz Agrawal preberá štafetu od Dorseyho a vedie spoločnosť sociálnych médií, ktorá už prenikla dosť hlboko do sveta digitálnych aktív.

Anonymný zdroj z Decrypto povedal:

Parag sa stal neoddeliteľnou súčasťou Bluesky (decentralizovaný návrh protokolu), takže sa dá s istotou povedať, že verí v kryptomeny. A aj keby sa tak nestalo, Twitter potrebuje zvýšený záujem a odhodlanie a kryptomeny sú v tomto ohľade veľmi dôležitou komunitou.

Majk Spirit NFT

Čo si myslí Agrawal o kryptomenách?

Zatiaľ čo Dorsey bol človek často vystupujúci na verejnosti, Agrawal urobil málo verejných komentárov k akejkoľvek téme. O kryptomenách ani nehovoriac.

O BTC tweetoval iba raz v novembri 2019. Príspevok sa týkal bitcoinového stretnutia v Nigérii. Emoji ohňa použil na zdôraznenie významu kryptomien pre africkú krajinu.

V skutočnosti CTO sociálnych médií urobil v roku 2021 iba 10 tweetov a 13 retweetov. V priemere jeden príspevok každé dva týždne. Väčšina z nich sa venovala úplne iným témam ako digitálnym aktívam.

🤯 Aký rozhovor! Bitcoin + 🇳🇬 = 🔥 https://t.co/zXRH6juZcv

Niekoľko z nich však poskytuje vodítko k jeho zmýšľaniu alebo aspoň k tomu, že sa môže držať stratégie spoločnosti. V auguste na Twitteri oznámil, že na čele Bluesky bude bývalý vedúci vývojár Zcash Jay Graber. 10. novembra privítal bývalú viceprezidentku pre inžinierstvo Tendermint Core, Tessu Rinearson, ako šéfku kryptotechnického tímu Twitteru.

Potom retweetoval nadšené odporúčania iných ľudí o tom, čo to znamená pre decentralizované protokoly.

Odvtedy sa Rinearson a tím Twitter Crypto hlásili priamo Agrawalovi. Pomáhajú spoločnosti dodržať septembrové oznámenie, že Twitter začne prijímať tipy v BTC.

Sme veľmi radi, že môžem privítať @_tessr, aby viedol náš tím inžinierov kryptomien. Viac o tomto tíme 👇 

Najdôležitejšou otázkou však je, či je Agrawal bitcoinový maximalista ako Dorsey, alebo viac agnostik ohľadom hlavnej kryptomeny. Na túto otázku najlepšie odpovedia ľudia, ktorých okolo seba zhromaždil.

Okrem práce na konsenzuálnom motore Tendermint je Rinearson členom správnej rady Mina Foundation a členom správnej rady Interchain Foundation.

Skorší členovia pracovnej skupiny Bluesky, ktorých pozval Agrawal v roku 2020, tiež nie sú príliš silnými zástancami BTC. Okrem vývojára Grabera do skupiny patrili aj: Molly Mackinlay zo spoločnosti Filecoin, Matthew Hodgson z open-source šifrovaného protokolu zasielania správ Matrix a výskumník v oblasti kybernetickej bezpečnosti Ian Preston.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár