Irán reguluje trh s kryptomenami, aby ich bolo možné použiť v medzinárodnom obchode

Irán dal konečne súhlas na používanie kryptomien v medzinárodnom obchode. Potvrdil to zástupca ministerstva priemyslu, baníctva a obchodu.

od Simona

Newsletter news

Irán chce pri dovoze využívať kryptomeny

Minister Reza Fatemi Amin, pretože o ňom hovoríme, potvrdil, že vláda práve prijala nariadenia, ktoré umožňujú používanie kryptomien v medzinárodnom obchode. Zdôraznil, že ide o výsledok dohody, ktorú jeho rezort uzavrel s centrálnou bankou. Dodajme, že národná importná asociácia už predtým tlačila na úrady, aby pripravili jasné nariadenia, ktoré zabezpečia, že firmy a dovozcovia v krajine nebudú zmätení v právnych otázkach týkajúcich sa dovozu pomocou bitcoinu.

Nové predpisy majú objasniť všetky problémy súvisiace s kryptomenami. Pokrývajú nielen záležitosti súvisiace s dovozom, ale okrem iného aj licenčný proces pre ťažiarov bitcoinov. Zaujímavé je, že iránska vláda predtým zakázala ťažbu bitcoinov kvôli problémom s elektrickou sieťou. Iránska centrálna banka zase zakázala obchodovanie s kryptomenami, ktoré boli vyťažené mimo krajiny.

bitcoin

V dôsledku nových nariadení budú môcť miestne spoločnosti dovážať tovar do Iránu s využitím digitálnych zdrojov a bez nutnosti používať platby v amerických dolároch alebo eurách. Toto je obzvlášť dôležité pre krajinu, na ktorú USA uvalili sankcie.

To oddeľuje občanov od globálneho finančného systému. Aby sa vyhli dovozným sankciám, Irán sa už pokúsil obchodovať s kryptomenami, vzhľadom na decentralizovaný charakter verejných blockchainov, ako sú bitcoiny a ethereum, ktoré nie sú pod kontrolou centrálnej vlády.

Iránske ministerstvo priemyslu, baní a obchodu tiež udelilo špeciálne licencie na prevádzkovanie až 30 centier na ťažbu kryptomien v Iráne. Stalo sa to minulý rok v júni. Okrem toho bolo schválených viac ako 2 500 povolení na začatie nových činností v ťažbe kryptomien. Vláda tiež zakročila proti nelegálnym ťažbám BTC a tiež zaviedla trojmesačný zákaz ťažby kryptomien, aby zmiernila tlak na elektrickú sieť v krajine.

Ako môžete vidieť, kryptomeny sa presadzujú v medzinárodnom obchode. Je vhodné dodať, že pred niekoľkými mesiacmi jeden z ruských politikov naznačil, že jeho krajina by mohla začať predávať plyn za bitcoiny.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár