Investuje Apple do Bitcoinu?

od Martin Tkáč

Firma Apple má k dispozícii miliardy dolárov v hotovosti. Tim Draper tvrdí, že by firma mala investovať do Bitcoinu. Pridá sa tak napríklad k spoločnostiam ako MicroStrategy, Tesla a pod.?

Podľa januárovej správy s hospodárskymi výsledkami má počítačový gigant v hotovosti 196 miliárd dolárov. To je najväčšia zásoba zo všetkých verejne obchodovaných spoločností v USA.

Tim Draper z oblasti rizikového kapitálu v Silicon Valley odporúča Apple, aby svoje neaktívne úspory investovali do Bitcoinu.

„Ak ste finančným riaditeľom veľkej spoločnosti, ktorá má veľa hotovosti, sledujete ako sa bude dolár hýbať či už smerom nadol alebo nahor. Apple má veľa hotovosti. Mali by investovať do bitcoinu.“

Cloudová softvérová spoločnosť MicroStrategy pod vedením generálneho riaditeľa Michaela Saylora využila takmer 2,2 miliardy dolárov na nákup Bitcoinu.

Tesla začiatkom tohto roka kúpila Bitcoin za 1,5 miliardy dolárov. V Amerike sú už rozbehnuté stávky na to, ktorá veľká spoločnosť vstúpi do sveta Bitcoinu.

„Neurobia to hneď,“ uznal Draper. „Chcú, aby všetci platili cez Apple Pay. Myslím si, že nakoniec povedia, že bude Bitcoin akceptovaný v Apple Pay. Myslím si, že ľudia sa všeobecne budú snažiť získavať a vlastniť viac Bitcoinov a pomaly ochádzať od dolárov, pretože viac produktov sa bude kupovať za Bitcoiny. Ľudia postupne zmenšia svoju peňaženku na hotovosť a tá bitcoinová bude väčšia.“

zdroj: Decrypt

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár