Investori XRP vkladajú veľkú dôveru do víťazstva Ripple proti SEC

Nedávne signály trhu naznačujú, že pokroky v súdnom spore Ripple a Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) posilňujú dôveru investorov v Ripple. Ako upozorňuje výskumná spoločnosť CoinShares, investičné produkty založené na XRP, teda tokene Ripple, zažívajú veľký prílev financií od investorov.

od Simona

Newsletter news

Ripple s veľkou podporou od komunity kryptomien

7. novembra vedúci výskumu CoinShares, James Butterfill, zverejnil na blogu spoločnosti novú správu o peňažnom toku digitálnych aktív. Poukazuje na to, že investičné produkty XRP zaznamenali už tretí týždeň po sebe prílev 1,1 milióna dolárov od inštitucionálnych investorov.

Butterfill uviedol, že najnovšie čísla naznačujú „nárast dôvery investorov, keďže sa zdá, že prípad SEC proti Ripple sa čoraz viac uzatvára.“ A to je pravda, pretože v posledných týždňoch Ripple Labs získalo podporu od 12 kľúčových hráčov na trhu s kryptomenami, vrátane Coinbase a Blockchain Association.

Už skôr, v príspevku zo 4. novembra, hlavný právnik Ripple, Stuart Alderoty, na Twitteri oznámil, že „12 nezávislých hlasov – spoločnosti, vývojári, burzy, verejné záujmy a obchodné združenia, majitelia maloobchodov“ ponúklo pomoc v prebiehajúcom súdnom prípade. Tieto subjekty sa ponúkli, že vysvetlia orgánom činným v trestnom konaní, prečo sa SEC mýli s obvineniami voči Ripple.

Medzi ďalšie subjekty, ktoré sa rozhodli postaviť na stranu Ripple, patria nezisková organizácia Investor Choice Advocates Network, poskytovateľ mobilnej kryptomenovej aplikácie SpendTheBits, Crypto Council for Innovation a XRP „decentralizovaná komunita“.

Napriek silnej podpore zo strany blockchainovej komunity a digitálnych aktív a odvolaniu sa oboch strán na súhrnný rozsudok, nemusí byť podľa generálneho riaditeľa Ripple Brada Garlinghousea prípad rýchlo uzavretý. Garlinghouse neočakáva, že sa právna bitka skončí skôr ako v polovici roku 2023, hoci poukazuje na to, že všetko by sa mohlo predĺžiť.

Ripple Xrp GIF by eToro

Nedávny rozsudok okresného súdu USA v prospech SEC v prípade LBRY môže mať tiež negatívny vplyv na budúcnosť Ripple vs. SEC. Jeremy Hogan, partner Hogan & Hogan, na svojom profile na Twitteri uviedol, že výsledky prípadu LBRY „by mohli prispieť ku konečnému stanovisku SEC“.

Na druhej strane, právnik zaoberajúci sa kryptomenami John Deaton je presvedčený, že Ripple má veľmi dobrú šancu vyhrať prípad na súde. V príspevku na Twitteri Deaton uviedol, že nedávne rozhodnutie súdu o SEC vs. LBRY „nepodkopáva jeho dôveru“ vo víťazstvo Ripple.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár