Investori nakupujú bitcoin pod 19 000 dolárov

Počet BTC peňaženiek držiacich medzi jedným a desiatimi BTC vyletel na nové historické maximum, keďže Bitcoin klesol pod 19 000 $.

od Simona

Newsletter news

Bitcoin nakrátko dosiahol deväťtýždňové minimum 18 510 USD ráno 7. septembra 2022. To vyvolalo nákupnú horúčku, pri ktorej počet peňaženiek s 1-10 BTC vzrástol na vyše 750 000. Nedávno investori nakupovali minimá 3. júla 2022, keď cena dosiahla 18 780 dolárov.

Počet adries s jedným až desiatimi BTC sa neustále zvyšuje, pretože cena BTC koncom decembra 2021 a začiatkom januára 2022 klesla pod 50 000 USD.

Silné likvidácie, keď Bitcoin dosiahne svoje 9-týždňové minimum

Nedávny pokles ceny tiež viedol k likvidácii BTC pozícií v celkovej výške 77 miliónov dolárov. Najviac, vyše 40 miliónov USD, stratili investori za posledné hodiny. Väčšina likvidácie BTC nastala, keď BTC klesol na približne 18 510 USD.

Vo veľkosti likvidácií kryptomien včera dominovali kryptomenové burzy OKX a Binance. Binance zlikvidovala 39,03 milióna dolárov a OKX 70,37 milióna dolárov.

K likvidácii dochádza, keď obchodník použije minimálnu sumu (maržu), ktorá sa potom vynásobí, aby sa vytvorila pozícia s pákovým efektom. Napríklad obchodník môže vložiť 500 USD s 50-násobným pákovým efektom na vytvorenie pozície 25 000 USD.

Obchodník potom za svoju pákovú sumu nakúpi určité množstvo BTC. Ak cena BTC klesne o viac ako 2%, obchodník príde o svojich počiatočných 500 $ v dôsledku nútenej likvidácie. Ide o stratégiu vysokého rizika, vysokého výnosu a pravidlá regulujú množstvo pákového efektu, ktorý možno použiť.

Napríklad Coinbase Pro musel ukončiť svoj obchodný produkt s pákovým efektom ponúkaným klientom v dôsledku regulačných obmedzení.

Nútené zatvorenia sú iné ako na tradičných trhoch. Tam obchodníci dostanú výzvu na dodatočné vyrovnanie, aby poskytli dodatočné prostriedky na pokrytie svojej pozície.

BTC

Inštitucionálne prijatie je kľúčom k rastu peňaženky

Zatiaľ čo investori nakupujú a počet peňaženiek s jedným až desiatimi bitcoinami sa zvýšil, o slovo sa prihlásil miliardár hedžových fondov Anthony Scaramucci. Verí, že inštitucionálne prijatie bude kľúčovou hnacou silou rastu BTC peňaženky a jej prijatia ako inflačného zaistenia. Inštitúcie ako BlackRock tvrdia, že inštitucionálny záujem o Bitcoin je silný. Túto pozíciu si udržiavajú aj napriek poklesu ceny o takmer dve tretiny oproti ATH v novembri 2021.

Do bitcoinového priestoru sa pridal aj britský investičný konglomerát Abrdn a Charles Schwab. Abrdn kúpil akcie kryptomenovej burzy Archax a Schwab spustil produkt na výmenu kryptomien.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár