Investori do kryptomien očakávajú oživenie cien na konci roka

Trhy s kryptomenami zažívali počas mnohých mesiacov nízku cenovú volatilitu. Investori do kryptomien však zostávajú optimistickí a očakávajú, že ku koncu roka by sa situácia mohla zlepšiť.

od Martin Tkáč

24. októbra zverejnil Bloomberg výsledky svojho najnovšieho prieskumu MLIV Pulse pre účastníkov trhu s kryptomenami. Investori do kryptomien sa vyjadrili k situácii na trhu.

Bloomberg vykonal podobný prieskum v júli, keď bol sentiment prevažne medvedí. Odvtedy sa situácia o niečo zlepšila. Stále však nedochádza k oživeniu cien kryptomien, ktoré sa od polovice júna pohybujú do strán.

Približne polovica respondentov očakáva, že konsolidácia bitcoinov bude pokračovať do konca tohto roka. Predpovedajú však, že bude dosiahnutá horná cenová hranica, okolo 25 000 dolárov. Naopak, v 2. štvrťroku väčšina verila, že Bitcoin klesne na 10 000 USD a potom sa vráti späť na 30 000 USD. Ani jedno, ani druhé sa (zatiaľ) nestalo.

Trhy s kryptomenami boli tento rok silne korelované s aktívami rizikového kapitálu, ako sú technologické akcie. Investori do kryptomien veria (42 % respondentov), ​​že táto korelácia sa udrží aj počas budúceho roka. Naproti tomu 43 % z nich uviedlo, že by si kúpili viac digitálnych aktív.

Regulácia je dobrá vec

Napriek prehlbujúcej sa zime v oblasti kryptomien a pochmúrnym regulačným vyhliadkam 60 % z 564 respondentov prieskumu uviedlo, že najnovšie právne kroky považujú za pozitívny signál pre odvetvie a triedu digitálnych aktív.

Finanční pozorovatelia venovali pozornosť a skúmali spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami, ako sú Three Arrows, Voyager Digital a Celsius. Snažia sa zistiť, čo spôsobilo ich tohtoročné bankroty.

Maloobchodní investori do kryptomien zistili o 65 % vyššiu pravdepodobnosť, že budú investovať do kryptomien, keď bude presadzovanie silnejšie. V prípade inštitucionálnych investorov to bolo 56 %, čo naznačuje, že celkový sentiment voči regulácii je pozitívny.

Spojené štáty sú naďalej úspešné v odďaľovaní vývoja regulačného rámca. Kongresmani ako Jim Himes navrhujú, že sa o ničom nebude diskutovať najskôr do polovice roku 2023. Politici musia uloviť väčšie ryby, keďže budúci mesiac sa blížia doplňujúce voľby. Zdá sa však, že zástancovia kryptomien môžu tieto voľby ovplyvniť.

Investori do kryptomien sa pozerajú na pomalý trh

Tento týždeň nedošlo k veľkému pohybu cien digitálnych aktív. Celková trhová kapitalizácia vzrástla na sedemdňové maximum 980 miliárd dolárov. Nedalo sa však dosiahnuť žiadne väčšie zisky.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut

Zdroj: CoinGecko

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchodoval za 19 305 dolárov. Medzitým Ethereum, ktoré vyvrcholilo na 1 350 dolároch, počas dňa vzrástlo o 2,7 %.

Trh s altcoinmi bol zmiešaný, s veľmi malými pohybmi v oboch smeroch pre väčšinu tokenov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár