Investori do kryptomeny nie sú dostatočne chránení, hovorí Gary Gensler

od Martin Tkáč

Gary Gensler, súčasný šéf SEC, práve hovoril o trhu s kryptomenami. V liste senátorke Elizabeth Warrenovej uviedol, že „investori do kryptomien nie sú dostatočne chránení“.

Gary Gensler hovoril o trhu s kryptomenami

Odpoveď úradníka je pravdepodobne oznámením regulácie trhu.

Podľa môjho názoru by legislatívna priorita mala byť na platformách na obchodovanie s kryptomenami, pôžičkami a decentralizovaným financovaním

Pripomeňme, že Gensler reaguje na list zo 7. júla, ktorý napísala senátorka Warren a ktorý sa týkal postoja SEC k priemyslu kryptomien. Senátorku okrem iného zaujímalo aj to, aké regulačné opatrenia prijme Kongres. Warren pôvodne požiadala o odpoveď do 28. júla. Ako vidíte, musela na ňu počkať ešte niekoľko dní.

Gensler o kryptomenách

Priemyselní pozorovatelia však nemuseli čakať na príchod listu, aby získali prehľad o názore Genslera na kryptomeny. V nedávnom prejave na bezpečnostnom fóre Aspen šéf SEC uviedol, že trh s digitálnymi aktívami je stále „divokým západom“. Vyzval Kongres, aby dal SEC väčšiu právomoc regulovať priemysel.

Na nedávnom vypočutí senátneho bankového výboru Warren, ktorá teraz predsedá podvýboru pre senátnu bankovú komisiu, uviedol:

Kryptomeny namiesto toho, aby ponechali náš finančný systém na vrtochy obrovských bánk, ponúkajú systém založený na rozmaroch nejakej temnej skupiny superkodérov a baníkov bez tváre, čo podľa mňa neznie optimisticky.

Genslerov list bol zverejnený aj po nedávnom neúspešnom pokuse odvetvia kryptomien lobovať za nové trhové regulácie. Išlo o oslobodenie baníkov a validátorov sietí vo všeobecnosti od ohlasovacej povinnosti, ktorá je zahrnutá v známom zákone o financovaní infraštruktúry Bidenovej administratívy. Ide o investície v hodnote približne 1 bilión USD. Návrh zákona už prešiel Senátom, čo sa stalo začiatkom tohto týždňa. Teraz bol dokument predložený do Snemovne reprezentantov, kde bude pravdepodobne spracovaný do konca tohto roka. Potom bude zákon ešte podpísaný prezidentom USA.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár