Investície do kryptomien v roku 2021 sú už dvakrát vyššie ako v roku 2020

od Martin Tkáč

KPMG vydala novú správu, v ktorej načrtáva niektoré z hlavných trendov v odvetví fintech a odhalila, že investície na trhu s kryptomenami sa výrazne zvýšili.

KPMG, jedna z najväčších svetových spoločností poskytujúcich poradenské služby, zverejnila novú správu s podrobnosťami o trendoch a aktivitách na trhu fintech. Správa je v súlade s tým, čo ľudia na kryptotrhu hovoria už dlho. Totiž, potvrdzuje to, že vidíme príliv záujmu a financovania zo strany firiem a vlád.
Toto vydanie správy Pulse of Fintech sa zaoberá udalosťami v prvej polovici roku 2021. Kľúčové slovo, ktoré bolo použité na opis tohto obdobia, bolo „rozmanitosť“. Znamená to, že pandémia naďalej ovplyvňuje správanie sa spotrebiteľov. Celkové investície do blockchainu a kryptomien sú zatiaľ takmer dvakrát vyššie ako v roku 2020. To je 3,7 miliardy dolárov v porovnaní s 2,2 miliardami dolárov.

Správa navyše konštatuje, že došlo k zvýšeniu záujmu o kryptomeny zo strany startupov a investorov, ale aj zo strany vlády a regulačných orgánov. Nikdy to nebolo tak zrejmé, ako keď sa Salvador rozhodol urobiť bitcoin zákonným platidlom. Inštitúcie tiež hromadia BTC na úžasne vysokých úrovniach.

Pokiaľ ide o celý fintechový trh, v prvom polroku 2021 celkové investície dosiahli 98 miliárd USD a pochádzajú z 2 456 transakcií. Dve z najväčších transakcií v tej dobe sa týkali dvoch spoločností úzko spojených s priekopníckymi fintech platformami: Robinhood a Nubank. V prípade prvého menovaného to kolo VC predstavovalo 3,4 miliardy USD a v druhom prípade 1,5 miliardy USD.

KPMG predpovedá trend kryptomeny

Táto správa môže byť prekvapením pre tých, ktorí nevenovali veľkú pozornosť investovaniu do kryptomien. Nedávne medvedie trhové podmienky mohli v niektorých vyvolávať dojem, že trh s kryptomenami bol vo všeobecnosti prekúpený. Nedávny skok Bitcoinu na 47 000 dolárov však môže dokázať opak.

KPMG poznamenáva, že trh s kryptomenami bude horúcim miestom pre investorov, čo ho zaraďuje medzi jeden z hlavných trendov fintech v roku 2021. Analytici sa domnievajú, že budúcnosť prinesie väčšiu rozmanitosť pre retailových investorov. Tiež zisťujú, že záujem a rast sa len zvýši, vrátane systémov obchodovania, NFT a podporných systémov.

Trh vykazuje známky dosiahnutia novej úrovne podpory, pretože bitcoin sa pohybuje tesne pod hranicou 50 000 dolárov. Napriek tomu je záujem na trhu stále silný, pričom sa zvyšuje počet retailových a inštitucionálnych investorov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár