Investície do krypto startupov v minulom roku 50-násobne narástli

Investície do krypto startupov v minulom roku 50-násobne narástli

Niet pochýb o tom, že rok 2021 bol rekordným rokom pre investície do rizikového kapitálu v celom krypto biznise.  

od Rastislav Vasilišin

 Spoločnosť PWC nedávno zverejnila  report o globálnych fúziách a akvizíciách kryptomien a fundraisingu, ktorý poukázal na tieto tri hlavné poznatky.

Rizikový kapitál v roku 2021 vzrástol z 1 na 55 miliárd dolárov

Celková hodnota krypto fúzií a akvizícií (M&A) v roku 2021 explodovala z približne jednej miliardy dolárov na viac ako 55 miliárd. 

Priemerná veľkosť akvizície sa tiež zvýšila trojnásobne z 52,7 milióna USD na 179,7 milióna USD, čo bolo spôsobené aj mnohými SPAC investíciami.

Zdroj:  PwC

Zdroj:  PwC

Väčšina investícií sa udiala v Amerike

Zdroj:  PwC

Zatiaľ čo sa krypto fondy postupne presúvali do Ázie, aktivita krypto M&A transakcií sa v roku 2021 presunula späť do Ameriky, pričom 51 percent všetkých transakcií malo adresu v severnej Amerike. Pokiaľ ide o hodnotu jednotlivých obchodov, región Európy, Blízkeho východu a Afriku (EMEA) mal mierne navrh.

Priemerný objem akvizície sa zvýšil o 143%

Do krypto ekosystému pritieklo množstvo nového kapitálu. V roku 2021 sa celková hodnota obchodov s krypto fundraisingom zvýšila o 645 percent, pričom priemerná výška fundraisingu sa zvýšila o 143 percent.

Zdroj:  PwC

Na záver sa dá konštatovať, že krypto aktíva zaznamenali zvýšený záujem investorov rizikového kapitálu. Či už to boli NFT a DeFi alebo Web3 a metaverse spoločnosti, zdá sa, že investori sa vôbec nechystajú v tomto úsilí poľaviť.

 Samozrejme, pokiaľ nedôjde k nejakej výraznej geopolitickej udalosti, akou môže byť napríklad vojna v Európe.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár