Invesco Metaverse bude investovať do spoločností z trhu Metaverse

Invesco Metaverse bude investovať do spoločností z trhu Metaverse

Fond Invesco Metaverse bude investovať do amerických, európskych a ázijských spoločností, ktoré podporujú rozvoj sveta a technológií virtuálnej reality. Predtým Invesco plánovalo vytvorenie krypto ETF.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

Invesco Metaverse

Americká investičná správcovská spoločnosť Invesco teraz spúšťa fond, ktorý sa bude špecializovať na Metaverse. Ide o investície do veľkých, stredných a malých spoločností, ktoré sa zameriavajú na technológie virtuálnej reality.

Fond Invesco Metaverse sa zameria na niekoľko strategických oblastí vrátane operačných a výpočtových systémov novej generácie, pohlcujúcich platforiem vyvinutých s umelou inteligenciou, hardvéru a zariadení, ktoré poskytujú prístup k Metaverse. Tony Roberts, manažér fondu, v komentári k tejto iniciatíve predpovedá, že do roku 2030 by virtuálna a rozšírená realita mohla priniesť globálnej ekonomike 1,6 bilióna dolárov.

„Zatiaľ čo zábavné aplikácie Metaverse sú čoraz viac chápané, vzájomná konektivita, ktorú Metaverse umožňuje, pravdepodobne zmení tak rôznorodé odvetvia, ako je zdravotníctvo, logistika, vzdelávanie a šport. Pokúsime sa využiť tieto príležitosti prostredníctvom vysoko selektívneho prístupu zohľadňujúceho ocenenie rôznych spoločností,“ dodáva.

Alexander Millar, vedúci distribúcie v Invesco, povedal, že investičný gigant sa vždy snaží poskytnúť zákazníkom „najlepšie riešenia vo svojej triede“ a že Metaverse je „určite“ jednou z týchto investičných možností.

„Náš skúsený tím Ázie a rozvíjajúce sa trhy májú jedinečnú dobrú pozíciu na výber víťazov tohto vznikajúceho globálneho megatrendu prostredníctvom ich disciplinovaného a solídneho základného prístupu,“ zhrnul.

metaverse

Úsilie spoločnosti s ETF

Minulý rok chcela spoločnosť Invesco, ktorá v súčasnosti spravuje aktíva v hodnote viac ako 1,6 bilióna dolárov, vytvoriť dve ETF zamerané na kryptomeny: Invesco Galaxy Crypto Economy ETF a Invesco Galaxy Blockchain Economy ETF.

Koncom roka 2021 však spoločnosť odstúpila od svojich plánov a obvinila SEC z neadekvátneho prístupu k trhu digitálnych aktív. Anna Paglia, globálna šéfka ETF a indexovaných stratégií v Invesco tiež uviedla, že takýto produkt by bol pre investorov príliš „nákladný“.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár