Interpol má sídlo v metaverse

Odteraz bude môcť každý navštíviť centrálu Interpolu v metaverse. Medzinárodná organizácia kriminálnej polície (teda Interpol) to oznámila 20. októbra.

od Simona

Newsletter news

Interpol v metaverse

Podľa informácií zverejnených službami nový krok Interpolu umožňuje používateľom na celom svete prístup do sídla organizácie vo francúzskom Lyone.

Návštevníci metaverse budú môcť skúmať a komunikovať s dôstojníkmi prostredníctvom svojich vlastných avatarov, absolvovať kurzy alebo súkromné ​​školenia pre políciu a intenzívne forenzné školenia.

Všetko bolo oznámené na Valnom zhromaždení v Indii. To umožnilo indickým predstaviteľom okamžite vstúpiť do metaverse pomocou zariadenia VR a prejsť sa okolo budovy Interpolu vo Francúzsku.

Cieľom Interpolu, okrem ponúkania prehliadok svojho elektronického ústredia, je čo najlepšie využiť metaverse poskytovaním školení pre používateľov a profesionálnych servisných pracovníkov, ktoré im umožnia vykonávať policajné a forenzné praktiky bez toho, aby ohrozili zlyhanie akejkoľvek skutočnej misie. .

Počas podujatia v Indii niekoľko expertov Interpolu predstavilo živú virtuálnu ukážku, počas ktorej bola skupina dôstojníkov vyškolená v oblasti overovania pasov, „teleportovali“ ich na virtuálne letisko.

metaverse

Jürgen Stock, generálny tajomník Interpolu, uviedol, že Interpol pracuje na tom, aby sa používatelia na celom svete cítili bezpečne, dokonca aj v novej ére virtuálnych interakcií.

„Mnohým sa zdá, že metaverse zvestuje abstraktnú budúcnosť, ale problémy, ktoré vyvoláva, sú tie, ktoré vždy motivovali INTERPOL – podporu našich členských štátov v boji proti zločinu a vytváranie sveta, virtuálneho alebo nie, bezpečnejšieho pre tých, ktorí tam žijú. ,“ pridal.

Interpol tiež oznámil vytvorenie „skupiny expertov metaverse“ na presadzovanie práva v globálnom meradle. Špecializovaná jednotka založená v Singapure sa zameria na boj proti všetkým druhom metaversných a kryptomenových zločinov sledovaním peňažných tokov.

Zločin existuje aj v metaverse

Metaverse a Web3 nie sú pre Interpol cudzie. Podľa správy Valného zhromaždenia zverejnenej 19. októbra počet počítačovej kriminality na celom svete exponenciálne rastie, podľa údajov zozbieraných v 195 členských krajinách organizácie, takže toto nové nasadenie služieb sa zameriava na sektor elektronickej kriminality, ktorý sa stáva rastúca hrozba.

Interpol navyše tvrdí, že finančná kriminalita a počítačová kriminalita sú vzájomne prepojené.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár