Inteligentné zmluvy pre Cardano už 12. septembra

od Martin Tkáč

Cardano plánuje aktivovať inteligentné zmluvy 12. septembra.

Cardano plánuje septembrovú premieru Alonza

Tím za blockchainom Cardano stanovil konečný dátum spustenia dlho očakávaných inteligentných zmlúv.

Podľa najnovšieho oznámenia spoločnosti Input Output, vývojového tímu spoločnosti Cardano, sa uvedenie inteligentných zmlúv na trh uskutoční s využitím aktualizácie nazvanej „Alonzo“ 12. septembra.

Zameriavame sa na 12. september 2021 na aktualizáciu „Alonzo“, ktorá prinesie inteligentné zmluvy do Cardana prostredníctvom udalosti kombinátora hard fork (HFC).

Zistite viac o ceste do novej éry inteligentných zmlúv, DeFi a ďalších pre #Cardano $ ADA

Spustenie inteligentných zmlúv na blockchaine Proof-of-Stake vám umožní spustiť dApp. Patria sem prípady použitia, ako je DeFi, napísané vo vnútornom programovacom jazyku Plutus.

Nigel Hemsley, Head of Delivery v Cardane, potvrdil aktualizáciu vo video streame.

Na hlavnej sieti sa rýchlo presúvame k hardforku. Naše inžinierske a testovacie tímy pracujú veľmi tvrdo, aby sa ubezpečili, že vaše komponenty sú aktuálne a pripravené na konečné vydanie Alonzo.

Tím v minulosti čelil kritike, pokiaľ ide o pomalú prácu na projekte a nedostatok inteligentných zmlúv. Cardano za posledné mesiace urobilo značný pokrok a postupne stanovil harmonogram implementácie nových funkcií.

Ako bude aktualizácia fungovať?

Minulý týždeň spoločnosť Input-Output implementovala Alonzo Purple, prvú verejnú verziu testovacej siete projektu. Projekt je v súčasnej dobe v druhej, záverečnej fáze série testovacích sietí Alonzo, ktorá sa skončí hardcorom mainnetu naplánovaným na budúci mesiac.

Alonzo Purple otvára sieť pre komunitu na testovanie inteligentného zmluvného kódu, spúšťanie uzlov validátora a skladovanie aktív. Pokiaľ ide o rozvrh hardfork mainnetu, tím dokončí vydanie hlavného uzla budúci týždeň.

Pri príprave na uvedenie na trh tím poznamenal, že viac ako 140 búrz bude musieť pripraviť kompletný softvérový balík vrátane komponentov ako DB-Sync, Cardano Wallet, Rossetta API a GraphQL Explorer.

Keď budú všetky softvérové ​​komponenty pripravené, ďalším krokom bude implementácia záverečnej testovacej siete. Uskutoční sa 1. septembra a mala by byť poslednou etapou pred spustením siete mainnet.

Keď sa blížil dátum spustenia, pôvodný token Cardano ADA zaznamenal značný nárast a zaradil sa medzi tri najlepšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Za posledných 24 hodín sa jeho hodnota zvýšila o 17% a token prvýkrát od mája prekročil úroveň 2 doláre. S trhovou kapitalizáciou 64,3 miliardy dolárov je Cardano teraz tesne za dvoma poprednými kryptomenami: bitcoinom a ethereom.

zdroj: beincrypto.pl, youtube.com, twitter.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár