Intel kúpil akcie Coinbase

od Martin Tkáč

Americká nadnárodná spoločnosť Intel Corp. odhalila nákup akcií v najväčšej americkej burze kryptomien – Coinbase. Technologická spoločnosť so sídlom v Santa Clare v Kalifornii vlastní v súčasnosti niečo cez 3000 akcií.

#Intel v správe pre SEC odhaľuje, že vlastní akcie v #kryptomenovej burze Coinbase.

Spoločnosť Intel Corporation, založená v roku 1968, je jednou z najväčších technologických spoločností na svete. V minulom roku dosiahli jej tržby takmer 80 miliárd dolárov.

Podľa najnovších správ sa monštrum dostalo na trh s kryptomenami kúpou akcií jednej z najvýznamnejších spoločností v tomto odvetví. Konkrétnejšie, Intel odhalil akvizíciu 3 014 akcií Coinbase, ktoré vlastnil na konci júna.

Ako už bolo skôr oznámené, najväčšia americká burza bola zverejnená v polovici apríla na burze NASDAQ. V tej dobe sa akcie COIN obchodovali okolo 400 dolárov a celkové ocenenie bolo viac ako 100 miliárd dolárov.

Následné turbulencie na trhu v piatok stlačili cenu COIN až na 261 dolárov. V dôsledku toho to znamená, že celková alokácia spoločnosti Intel má v súčasnosti hodnotu približne 800 000 dolárov.

Aj keď je Coinbase od apríla verejne obchodovanou spoločnosťou, správa naznačuje, že je možné, že spoločnosť Intel investovala na burze ešte predtým, ako sa dostala priamo na burzu.

Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré vložili finančné prostriedky na obchodnú platformu, patrí spoločnosť ARK Invest pre správu investícií spoločnosti Cathie Wood.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár