Inštitucionálni investori stratili 13 miliárd dolárov počas najväčšieho poklesu

od Martin Tkáč

Spoločnosti, ktoré držia veľké množstvo Bitcoinu prišli včera o miliardy. Kryptomena sa však vrátila späť a ich investície zase vyzerajú ružovo.

Podiel v Bitcoine v hodnote viac ako 13,6 miliardy eur dnes len tak zmizlo z kníh veľkých spoločností po šokujúcom poklese hodnoty.

Bitcoin predtým klesol z takmer rekordného maxima 58 000 dolárov na 47 700 dolárov za 24 hodín – čo je najväčší pokles počas jedného dňa.

To znamená, že kumulatívna hodnota 1,3 milióna bitcoinov, ktoré drží 41 spoločností a inštitucionálnych investorov na základe dát sledovaných Bitcoin Treasuries sa dočasne zmenila zo 76,7 miliardy dolárov na 63,1 miliárd dolárov – strata 13,6 miliárd dolárov.

Zdá sa však, že bitcoin urobil to, čo vždy a vrátil sa späť. Pre niektoré spoločnosti je to stále značný pokles. Spoločnosť MicroStrategy, ktorá vlastní najviac bitcoinov zo všetkých verejne známych spoločností tento mesiac predala dlh v hodnote jednej miliardy dolárov na nákup bitcoinu.

71 079 bitcoinov, ktoré dnes vlastní má hodnotu 3,8 miliárd dolárov, ešte včera mala hodnotu 4,1 miliardy dolárov – to predstavuje pokles o viac ako 336 miliónov dolárov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár