Inštitucionálni investori nakupujú bitcoiny

Podľa hlavného stratéga Matrixportu sa inštitucionálni investori „nevzdávajú kryptomien“. Mnohé nasvedčuje tomu, že sú dnes na trhu aktívni.

od Simona

Newsletter news

Veľkí hráči opäť nakupujú BTC

Markus Thielen, vedúci výskumu a stratégie vo firme poskytujúcej finančné služby, pre Cointelegraph povedal, že existujú určité dôkazy, že inštitúcie sa „nevzdávajú kryptomien, čo naznačuje, že sa môže začať býčí trh.

Údaje boli sprístupnené v správe Matrixport z 27. januára. Spoločnosť poskytuje možnosť overiť si, či sú digitálne aktíva zaujímavé pre retailových alebo inštitucionálnych investorov. Je to vidieť z hodín zvýšeného obchodovania.

V správe sa uvádza, že ak sa aktívu, s ktorým sa dá obchodovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni „darí dobre“ počas obchodných hodín v USA, znamená to, že ho americké inštitúcie kupujú. Na druhej strane, aktíva, ktoré pribúdajú počas ázijských obchodných hodín, nakupujú drobní investori.

Spoločnosť tiež vidí „85 % príspevok“ k rastu BTC od amerických investorov, čo naznačuje, že americké inštitúcie aktuálne kupujú bitcoiny.

Thielen dodal, že predchádzajúce údaje ukazujú, že inštitúcie zvyčajne najskôr začnú nakupovať bitcoiny a až potom investujú do iných kryptomien.

„Ak je história nejakým sprievodcom, mali by sme vidieť, že altcoiny prekonávajú bitcoiny,“ dodal.

Správa tiež uvádza, že ethereum (ETH) funguje dobre aj počas pracovných hodín v USA, čo naznačuje „inštitucionálne toky“ na trhu Etherea.

Bolo tiež uvedené, že toto všetko „by malo byť veľmi pozitívnym znamením pre bitcoin“, pretože to znamená, že prebieha inštitucionálna adopcia.

Ekonóm Lyn Alden pre Cointelegraph povedal, že verí, že bitcoin „trochu dobieha“ a vracia sa tam, kde by bol bez kolapsu FTX.

Medzitým populárny komentátor trhu TechDev zverejnil 26. januára príspevok na Twitteri, kde ukázal cenovú koreláciu medzi bitcoinom a zlatom a uviedol, že ak bude bitcoin pokračovať v sledovaní ceny drahého kovu, môže dokonca po určitom čase prelomiť úroveň 50 000 dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár