Inštitucionálni investori, ktorých netrápil pokles cien bitcoinu

od Martin Tkáč

Za inštitucionálnych investorov sa všeobecne považujú tí, ktorí sú zodpovední za bull run (býčí beh, tak sa nazýva proces rastu ceny bitcoinu), ktorý zdvihol cenu z 10 500 dolárov na začiatku októbra na 40 000 dolárov v minulom týźdni.

Čo však stúpa, môže aj klesať. Scott Miner, CIO spoločnosti Guggenheim Investments v novembri oznámil, že má zámer investovať 530 miliónov dolárov do bitcoinu. Tweetol, že: „Parabolický rast bitcoinu je v krátkodobom horizonte neudržateľný.“ Následne cena skutočne klesla.

Anthony Scaramucci, Trumpov bývalý komunikačný riaditeľ (na poste pôsobil krátkodobo) je hybnou silou fondu bitcoinových fondov SkyBridge pre akreditovaných investorov. Na Twitteri uviedol, že bitcoiny sú v tomto poklese na „all in“.

Nic Carter, chronický bitcoinový býk a zakladateľ spoločnosti Castle Island Ventures prezradil, že nič nepociťoval ani pri 40 000 dolároch a naďalej nič necíti. „Možno niečo pocítim pri 100 000 dolároch,“ tweerol Carter.

Eric Wall, CIO spoločnosti Arcane Assets, ktorý investuje peniaze bohatých ľudí uviedol, že pád je len „akýsi hluk.“

„Cítil by som obavy, keby sme klesli pod 18 alebo 16 000 dolárov,“ uviedol. Na rozdiel od Cartera povedal, že bol „premožený eufóriou“, keď bitcoiny dosiahli 30 000 dolárov.

Wall si myslí, že bull run bude pokračovať. „Deje sa zásadný jav, keď sa bitcoin začína realizovať ako trieda skutočných aktív porovnateľná so zlatom. Je to trend, ktorý sa práve dostal do pohybu.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár