Inštitúcie skupujú bitcoiny aj napriek krátkodobej volatilite

od Martin Tkáč

Cena Bitcoin bola minulý týždeň ako na horskej dráhe a vo štvrdok vymazala takmer všetky zisky z roku 2021. Podľa údajov analytikov však inštitúcie pokračovali v nákupoch bitcoinov aj počas volatility.

Dáta z dátového serveru Glassnode ukazujú, že počet adries s 1000 a viac bitcoinami (často nazývané ako „veľryby“) v minulom týždni ďalej rástli, zatiaľ čo cena Bitcoinu klesala a vo štvrtok bola dokonca pod úrovňou 30 000$.

Zdroj: Glassnode

Aj počet celkových bitcoinových transakcii v sieti zostáva vysoký, podľa údajov juhokórejskej blockchainovej analytickej firmy CryptoQuant.

Pomer bitcoinových prevodov, ktoré zahŕňajú všetky burzy a prevody v celej sieti sa nezvýšil, čo naznačuje, že väčšina transakcii sa previedla prostredníctvom mimoburzových obchodov, čo je preferované inštitucionálnymi investormi.

Zdroj: CryptoQuant

Napríklad spoločnosť MicroStrategy oznámila, že behom posledného výpredaja na trhu kúpila 314 Bitcoinov za viac ako 10 miliónov dolárov.

Inštitúcie majú veľký vplyv na prijatie kryptomien a rast ich hodnoty. Donedávna sa ku „kryptosvetu“ pripájali iba počítačoví nadšenci, dnes sa do tohto segmentu presúvajú aj veľké investičné spoločnosti.

Už nie je taký týždeň, kedy by nová spoločnosť neoznámila svoj vstup na kryptotrh. Aj samotná spoločnosť MicroStrategy nakúpila BTC v hodnote 400 miliónov dolárov a to nie je jediná.

zdroj: coindesk.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár