Instagramový účet Yuga Labs bol napadnutý hackermi

Instagramový účet Yuga Labs bol napadnutý hackermi

od Simona

Yuga Labs, tím stojaci za populárnou zbierkou nevymeniteľných tokenov NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC), stratil prístup k svojmu účtu na Instagrame. Tím potvrdil, že ich profil na tejto sociálnej sieti bol napadnutý hackermi, čo hackerom umožnilo uverejňovať odkazy na stránky, ktorých cieľom je podvádzať investorov.

Napadnutý účet Yuga Labs

Používatelia sa však už nechali nalákať na falošné webové stránky a verili, že oznámenie projektu na Instagrame je skutočné a oficiálne. Neskôr ich požiadali, aby podpísali dohodu „safeTransferFrom“, informoval tím Bored Ape Yacht Club, ktorý útočníkom umožnil ukradnúť ich digitálne aktíva.

Tím stojaci za projektom uviedol:

„Hneď ako bol hack zistený, upozornili sme našu komunitu, odstránili sme odkazy na napadnutý účet Instagramu z našich platforiem a pokúsili sme sa účet obnoviť.“

BAYC potvrdil, že účet bol napadnutý aj pomocou dodatočných online bezpečnostných opatrení, ako je dvojfaktorová autentifikácia. Okrem toho tvrdí, že tím dodržiaval dobré bezpečnostné postupy.

Napriek tomu však bol účet napadnutý zločincami, čo viedlo k vážnym stratám viacerých používateľov. Jeden zo spoluzakladateľov projektu uviedol, že hacking mal za následok krádež, okrem iného štyroch NFT zobrazujúcich opice, 6 mutantov a stratu iných digitálnych zdrojov.

Spoluzakladateľ BAYC sa tiež zaviazal komunite zverejniť ďalšie podrobnosti o útoku a zostal v kontakte s obeťami.

„Ak sa vás hack dotkol alebo ak máte informácie, ktoré by mohli byť užitočné, kontaktujte [email protected] Najprv nás musíte kontaktovať –  nikto, kto vás ako prvý kontaktuje, nie je od nás. Nebudeme nikoho kontaktovať najskôr e-mailom a NIKDY sa nebudeme pýtať na vaše údaje,“ dodal projektový tím.

Vitalik Buterin kritizuje Bored Ape Yacht Club

Zasiahol nudný Ape Yacht Club širší útok?

Jeden anonymný používateľ však tvrdí, že útočníci sa pokúsili ukradnúť až 2 000 ETH, ktoré patrili investorom. Dodajme, že jediný predmet v kolekcii Bored Ape Yacht Club má hodnotu minimálne 150 ETH.

Používatelia, ktorých sa pokúsili okradnúť, zobrazujú online snímky obrazovky, kde ich hacker žiada, aby integrovali svoju peňaženku MetaMask. Samozrejme, išlo o pokus okradnúť naivných investorov.

zdroj: blockchain.com, freepik.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár