Instagram pracuje na integrácii s NFT

Instagram predstaví NFT na svojej platforme

od Simona

Instagram integruje NFT do svojich systémov. Stane sa tak „v najbližšom čase“. Pravdepodobne to tiež umožní používateľom vydávať svoje vlastné tokeny na platforme.

NFT na Instagrame

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Meta, predtým Facebook, vlastník Instagramu prezradil, že Instagram bude integrovať NFT do svojej platformy. V rozhovore pre SXSW miliardár potvrdil, že Instagram bude „v blízkej budúcnosti“ obsahovať digitálne zbierky spojené s tokenmi.

Podelil sa aj o niektoré podrobnosti o úlohe, ktorú bude NFT hrať na platforme. Navrhol, že ľudia by mohli predviesť svoje súčasné NFT a dokonca vysielať úplne nové.

„Nie som pripravený dnes oznámiť, čo presne to bude. Je tu však možnosť, že NFT zavedieme v najbližších mesiacoch“, povedal.

Facebook a Instagram plánujú zaviesť funkciu vytvárania a predaja NFT

Meta

Zuckerbergov záujem o NFT nie je žiadnym prekvapením. V októbri minulého roka zmenil názov svojej spoločnosti na „Meta“, pričom zdôraznil, že sa zameriava na koncept virtuálneho sveta s názvom „Metaverse“, v ktorom budú NFT a kryptomeny pravdepodobne hrať kľúčovú úlohu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Meta tiež vyjadril nádej, že NFT by mohla hrať dôležitú úlohu vo vlastnom metaverse jeho spoločnosti.

„Dúfam, že viete, že oblečenie, ktoré nosí váš avatar v metaverse, môže byť v podstate označené ako NFT a môžete ho presúvať medzi rôznymi miestami“, povedal.

V januári spoločnosť Meta údajne plánovala pridať NFT do svojej peňaženky s kryptomenami Novi. Okrem toho šéf Instagramu Adam Mosseri koncom roka 2021 povedal, že spoločnosť „aktívne skúma“ NFT.

Instagram by nebol jedinou sociálnou platformou, ktorá sa zjavne zaujímala o tokeny. Twitter už integroval profilové obrázky NFT a poskytol konektivitu sieťovej peňaženky ethereum pre svojich predplatiteľov Twitter Blue.

Samotná Meta, ešte ako Facebook sa pokúsila vstúpiť na trh stablecoinov, keď pracovala na Di, predtým Libra. Projekt však nebol úplne úspešný a zatiaľ nevstúpil na trh. Nakoniec bol predaný kryptomenovej banke Silvergate Capital Corporation. Transakcia bola 182 miliónov dolárov. Oba subjekty túto informáciu potvrdili v pondelok 31. januára.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár