Instagram predstaví integráciu NFT vydaných na Ethereu, Polygone, Solane a Flow

od Simona

Spoločnosť Meta Corporation začne budúci týždeň pilotný projekt integrácie nevymeniteľných tokenov NFT so sociálnou sieťou Instagram. Takéto informácie poskytol CoinDesk s odvolaním sa na vlastné zdroje.

Meta údajne plánuje pridať na Instagram podporu pre NFT vydávané v sieťach Ethereum, Polygon, Solana a Flow. Nie je však známe, či budú v prvej fáze podporované všetky tieto blockchainy.

Na pilotnom projekte sa zúčastní obmedzená skupina používateľov z USA.

Novinári tiež poznamenali, že Meta má v úmysle integrovať Instagram s populárnymi digitálnymi peňaženkami, ako je MetaMask. Podľa správy platforma nebude používateľom účtovať poplatky za odosielanie a výmenu NFT.

V januári 2022 Financial Times oznámili, že spoločnosť plánuje integrovať NFT s Facebookom a Instagramom a pracuje na prototypovej platforme, ktorá umožní vydávanie takýchto digitálnych aktív. Okrem toho budú môcť zobrazovať NFT na profiloch.

Čína vytvorí svoj vlastný nekryptomenový sektor NFT

Obrovská popularita nevymeniteľných tokenov prinútila mnohé spoločnosti spustiť svoje vlastné trhy NFT. Burzy Coinbase, ByBit a nedávno Kraken nasledovali tento príklad.

A čo viac, čínska štátna iniciatíva s názvom Blockchain Services Network (BSN) tiež plánuje spustiť platformu, ktorá podporuje NFT. Štát však potvrdil, že to nebude mať nič spoločné s kryptomenami. Bude to však fungovať inak ako transakcie NFT vo svete digitálnych aktív.

Klientom ponúkne aplikačné programové rozhrania na vytváranie a správu užívateľských portálov a aplikácií NFT. Háčik je v tom, že zákazníci budú môcť na nákupy a servisné poplatky používať iba čínsky jüan.

Do sveta NFT vstupuje aj čoraz viac známych značiek. Poslednou globálnou spoločnosťou, ktorá oznámila plány na vytvorenie vlastnej kolekcie, je sieť kaviarní pôsobiacich takmer po celom svete Starbucks.

zdroj: coindesk.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár