Instagram pracuje na integrácii s NFT

od Martin Tkáč

Adam Mosseri, generálny riaditeľ Instagramu oznámil, že spoločnosť aktívne pracuje na rozvoji integrácie platformy sociálnych médií s trhom NFT.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Instagram pracuje na integrácii s NFT

Podľa správ z The Hindu Business Line Mosseri hovoril o integrácii NFT so systémom Instagram počas relácie otázok a odpovedí. Zdieľal myšlienku označovania príspevkov na Instagrame, ktoré ponúkajú NFT ako „zberateľské predmety“.

Toto zatiaľ nie je oficiálne potvrdená informácia, no spôsob, akým ju poskytol generálny riaditeľ Instagramu, naznačuje, že čoskoro môžeme očakávať ďalšie novinky.

Zatiaľ nie je čo oznámiť, ale určite skúmame NFT a ako ho môžeme sprístupniť širšiemu publiku – napísal Mosseri.

Oznámil tiež, že spoločnosť má v úmysle pomôcť tvorcom obsahu na Instagrame:

„Myslím si, že toto je zaujímavý priestor na pohyb a tiež spôsob, ako pomôcť tvorcom.“

Adam Mosseri počas svojich otázok a odpovedí nastolil aj otázku nových funkcionalít súvisiacich s témou NFT. Spomenul okrem iného nové prvky na užívateľských profiloch Instagramu. To umožní, aby boli výtvory spojené s profilovými fotografiami ich vlastníkov.

Majk Spirit NFT

Čo chystá Instagram?

Tento rok začal gigant sociálnych médií na zverejňovanie fotografií a krátkych videí odvážnejšie objavovať svet NFT tokenov. Tvorca digitálneho umenia Sean Williams v máji oznámil, že Instagram vyvíja vlastnú platformu NFT. Za týmto účelom začala spoločnosť nadväzovať kontakty s umelcami pôsobiacimi v tomto priestore.

ČAS NA PRÍBEH:
INSTAGRAM PRÁVE TERAZ BUDUJE PLATFORMU NFT A OBRACIA SA NA NADCHÁDAJÚCICH UMELCOV V PRIESTORE NFT, ABY IM POMOHLI.
ÚLOVOK?
Oslovujú umelcov V NAŠEJ KOMUNITE, aby im poskytli prehľad o tom, čo komunita NFT potrebuje, a o maskovaní

A čo viac, vývojár platformy Alessandro Paluzzi, sa o mesiac neskôr podelil s podrobnosťami o možnosti zlúčenia Instagramu s NFT. Následne zdieľal screenshoty s ukážkovými dielami, pričom oznámil, že na spomínanej integrácii aktívne pracujú.

V októbri oznámil, že práce napredujú. Ba čo viac, oznámil možnosť pripojiť k tomu všetkému digitálnu peňaženku ako MetaMask. Začiatkom decembra Paluzzi oznámil, že bolo integrovaných ešte viac peňaženiek. Tie obsahujú Coinbase, TrustWallet a Novi.

Trh NFT neustále rastie

Rok 2021 rozhodne patrí trhu NFT. Podľa Nonfungible, webovej stránky sledujúcej tento segment digitálnych aktív, tržby NFT za minulý týždeň dosiahli 334 miliónov dolárov. Oproti začiatku roka ide o nárast o 12 780 %. Vtedy bol týždenný obrat produktov NFT „len“ 2,6 milióna USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár