Indikátor RSI bitcoinu klesol na najnižšiu úroveň v histórii

od Simona

Trh s kryptomenami zaznamenal v posledných dňoch masívny pokles. Kurz BTC sa prepadol na neslýchané úrovne od decembra 2020. Navyše, mesačný index relatívnej sily (RSI) je na najnižšom bode v histórii.

NEWSLETTER okrypte.sk

RSI naráža na svoje historické dno

Populárny BTC analytik a tvorca modelu Bitcoin Stock-to-Flow (S2F), PlanB, udržiava súčasný medvedí sentiment pri živote. Poukázal na to, že mesačné RSI pre BTC je na historickom minime.

Tento index je momentálne 43,7. Naposledy to bolo takto nízko v januári 2019, keď sa BTC obchodoval za 3 400 USD. Potom sa to pohybovalo okolo 43,9. Predtým bola najnižšia úroveň zaznamenaná v januári 2015, kedy sa BTC obchodoval za 210 USD a mesačný RSI bol na úrovni 44,6.

Relative Strength Indicator (RSI) je ukazovateľ trhovej dynamiky. Meria veľkosť nedávnych pohybov cien na posúdenie stavu prekúpenia alebo prepredania aktív. Ďalším faktorom, ktorý treba sledovať, je počet adries profitujúcich z ich BTC pozícií.

Údaje IntoTheBlock naznačujú, že s cenou pod 24 000 je len 46,58 % BTC adries v pluse.

BTC a ETH

V dôsledku poklesov dnes kapitalizácia celého trhu s kryptomenami klesla pod 1 bilión dolárov a BTC a altcoiny zaznamenali niekoľkomesačné minimá.

Bitcoin sa dnes obchoduje len za 22 363 dolárov. To znamená pokles okolo 22% týždenne a 13,3% v priebehu 24 hodín. Ethereum, naopak, stráca ešte viac. 1 ETH stojí okolo 1 200 dolárov. To je až o 32 % menej ako pred 7 dňami a o 14,6 % menej ako včera.

V prípade Etherea je to zarážajúce, keďže projekt nedávno oznámil, že práce na Ethereu 2.0 idú pomerne rýchlo. Neskôr v tomto roku reťazec prejde na Proof-of-Stake, model, ktorý je ekologickejší a ktorý môže pozitívne ovplyvniť ocenenie ETH. Po prechode na nový algoritmus môže zásoba ETH v obehu výrazne klesnúť. To by zase v súlade so zákonom ponuky a dopytu, malo pozitívne ovplyvniť zhodnotenie kryptomeny.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár