Indikátor MVRV naznačuje vzostupný trend

od Martin Tkáč

Zakladateľ Capriole Investments Charles Edwards analyzoval aktivitu reťazca v bitcoine. Podľa neho určité signály naznačujú býči trend.

MVRV predpovedá nadchádzajúci býčí trh

18. októbra Edwards zverejnil tabuľku ukazovateľa z-skóre MVRV. Predstavuje obdobia, v ktorých je bitcoin nadhodnotený alebo podceňovaný vo vzťahu k jeho „skutočnej hodnote“.

Tento rekord vytvorili Murad Mahmudov a David Puell. Rozdelili trhový strop realizovanou kapitalizáciou, aby zistili, kedy je cena pod „skutočnou hodnotou“. Z-skóre je test štandardnej odchýlky, ktorý indikuje extrémne hodnoty údajov medzi trhovou hodnotou a realizovanou hodnotou.

Historicky zakaždým, keď MVRV z-skóre získalo 3,0, #Bitcoin pokračoval v parabolickom cenovom behu počas nasledujúcich 1-2 mesiacov.

Bitcoin práve získal 3,0

Naposledy skóre z MVRV prekročilo koncom roka 2020 hodnotu „3“. To bolo tesne predtým, ako BTC prekonal svoj predchádzajúci historický rekord vo výške 20 000 dolárov, o štyri mesiace neskôr na dosiahnutie nových ATH 65 tisíc. dolárov.

Stalo sa to aj v rokoch 2011, 2014 a trikrát počas boomu v roku 2017. Zakaždým sa to stalo pri vrchole.

Zvýšenia MVRV sa zhodovali s vrcholmi cyklu pri piatich predchádzajúcich príležitostiach. Ak teda bude naďalej rásť, historicky by to mohol byť býčí signál pre pôvodnú kryptomenu.

Stav zásob

Ďalší model prognózovania cien v reťazci sa tiež uberá správnym smerom a ukazuje na ďalšie zisky. Stock-to-Flow meria vzťah medzi ponukou a dostupnými zdrojmi, v zásade vypočítava hodnotu bitcoinu prostredníctvom jeho nedostatku.

Tvorca tohto modelu – „PlanB“, zverejnil aktualizáciu svojej prognózy 18. októbra. Ceny podľa neho opäť vstúpili do „modrej zóny“, ktorá je stredom rozsahu. Tento model predpovedá priemernú cenu okolo 100 000 dolárov.

Späť v modrom

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár