Indický premiér opäť vyzýva na reguláciu

Indický premiér opäť vyzýva na reguláciu

Indický premiér Narendra Modi opäť vyzval vlády na celom svete, aby spolupracovali pri regulácii kryptomien. Poznamenal, že „typ technológie, ktorý ide s týmto trendom zväzuje rozhodnutia prijaté jednou krajinou a nebudú postačujúce na zvládnutie výziev."

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Indický premiér chce regulovať trh s kryptomenami

Indický premiér Narendra Modi hovoril o kryptomenách počas virtuálnej konferencie v Davose, ktorú organizovalo Svetové ekonomické fórum.

Rastú aj výzvy, ktorým čelíme. Aby sa tomu zabránilo, sú potrebné spoločné a synchronizované kroky zo strany každej krajiny, každej globálnej agentúry. Tieto prerušenia dodávateľského reťazca, inflácia a klimatické zmeny sú toho príkladom. Ďalším príkladom sú kryptomeny, povedal premiér Modi.

Nie je to prvýkrát, čo indický premiér vyzval krajiny na spoluprácu pri regulácii kryptomien. Vlani v decembri na summite, ktorý organizoval americký prezident Joe Biden, povedal, že kryptomeny by sa mali využívať na posilnenie demokracie.

India a kryptomeny

Indická vláda už dlho pracuje na regulačnom rámci pre digitálne aktíva. Zákon s názvom „Kryptomeny a regulácia oficiálnej digitálnej meny“ bol uvedený na zváženie na zimnej parlamentnej schôdzi, ale ešte musí byť odhlasovaný. Vláda v súčasnosti prepracúva zákon. Hovorí sa, že Modi urobí konečné rozhodnutie o indických zákonoch o kryptomenách v roku 2022.

India a kryptomeny

Reserve Bank of India (RBI) vyzvala indickú vládu, aby úplne zakázala kryptomeny. Na poslednom zasadnutí správnej rady centrálna banka uviedla, že čiastočný zákaz nebude fungovať. RBI opakovane varovala pred nebezpečenstvom, ktoré kryptomena predstavuje pre finančný systém krajiny.

Na zákaz kryptomien vyzval indickú vládu aj Swadeshi Jagran Manch (SJM), odnož nacionalistickej skupiny Rashtriya Swayamsevak Sangh.

Odvetvie indických kryptomien je tiež na vzostupe. Ako príklad problémov stojí za zmienku, že Generálne riaditeľstvo GST Intelligence (DGGI) vykonalo audity kryptoburz a odhalilo masívne daňové úniky zo strany investorov do kryptomien.

Medzitým susedná krajina Pakistan tiež pracuje na regulačnom rámci pre kryptomeny. Národná centrálna banka, State Bank of Pakistan (SBP), nedávno odporučila úplný zákaz kryptomien.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár