Indický premiér Narendra Modi chce globálnu reguláciu trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

Narendra Modi, predseda vlády Indie, teraz vyzval všetkých politikov na celom svete, aby stanovili globálne štandardy pre trh s kryptomenami a hlavné platformy sociálnych médií. Chce takto „posilniť“ demokraciu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Narendra Modi chce regulovať trh s novými technológiami

Téma kryptomien sa objavila na globálnom online summite, na ktorom sa zúčastnili svetoví lídri z celého sveta. Indický premiér Narendra Modi hovoril o digitálnych menách.

Na Summite pre demokraciu, ktorý organizoval americký prezident Joe Biden, Modi povedal, že India má záujem ponúknuť ostatným krajinám „inovatívne digitálne riešenia“ na uľahčenie slobodných a spravodlivých volieb a následného vládnutia. Okrem toho premiér vyzval všetkých účastníkov e-summitu, aby stanovili globálny štandard pre kryptomeny a hlavné platformy sociálnych médií (pravdepodobne s dôrazom na Facebook).

„Musíme tiež spoločne formovať globálne štandardy pre vznikajúce technológie, ako sú sociálne médiá a kryptomeny tak, aby sa používali na posilnenie demokracie, nie na jej podkopávanie. Spoločnou prácou môžu demokracie splniť túžby našich občanov,“ povedal.

Majk Spirit NFT
India a kryptomeny

Ako predseda vlády Indie zastupoval Modi na samite približne 1,4 miliardy ľudí, čo je do značnej miery najväčšia demokracia na svete. Jeho komentáre prišli v čase, keď sa vláda jeho krajiny pripravuje na zváženie implementácie zákona, ktorý by mohol zakázať určité kryptomeny, ale tiež pripraviť pôdu pre vydávanie digitálnych rupií.

Rôzne mediálne správy však naznačujú, že nové nariadenia sú zamerané na reguláciu trhu s kryptomenami, nie na zákaz bitcoinov a altcoinov. Rovnaký návrh zákona sa už objavil na programe indického parlamentu, ale ešte sa o ňom musí hlasovať.

Reserve Bank of India zasa predtým zakázala kryptomeny, no Najvyšší súd krajiny toto rozhodnutie zrušil.

Napriek tomu, že v Indii neexistujú jasné zákony, Modi vyzval krajiny, aby spolupracovali na regulácii kryptomien a blockchainu.

Teraz je dôležité, aby všetky demokratické štáty spolupracovali na regulácii trhu s kryptomenami a zabezpečili, aby nedostali kryptomeny do nesprávnych rúk – vyhlásil predseda vlády 17. novembra.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár