Indické služby zmrazili viac ako 46 miliónov USD patriacich miestnej kryptomenovej burze

Indické služby zmrazili viac ako 46 miliónov USD patriacich miestnej kryptomenovej burze

Indické služby zmrazili 46,4 milióna dolárov na účtoch indickej pobočky kryptomenovej spoločnosti Vauld. Dôvod? Obvinenie z prania špinavých peňazí.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

India zmrazila viac ako 40 miliónov dolárov, ktoré vlastní spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami

Indické riaditeľstvo pre presadzovanie práva v piatok oznámilo, že zmrazilo účty finančnej spoločnosti Yellow Tune Technologies. Časť prostriedkov patrí kryptomenovej burze Flipvolt, indickej pobočke singapurskej spoločnosti Vauld. Všetko je to spojené s prebiehajúcim vyšetrovaním prania špinavých peňazí spoločnosťami prepojenými s Čínou na okamžité pôžičky.

Indický finančný regulátor oznámil, že zmrazil účty Yellow Tune, zostatky platobných brán a zostatky na kryptomenovej burze Flipvolt. Hovoríme o 3,7 miliardách rupií alebo až 46,4 milióna dolárov. Okrem toho sa uskutočnili až trojdňové prehliadky priestorov súvisiacich s Yellow Tunes. Podľa medializovaných informácií spoločnosť založili dvaja čínski občania, ktorí oficiálne používali pseudonymy, nie skutočné mená a priezviská.

Vyšetrovanie odhalilo, že do prípadu môže byť zapojených až 23 subjektov.

Indické služby dodávajú, že spoločnosť Yellow Tune Technologies mala veľmi liberálny prístup k štandardom KYC (Know Your Customer) a umožňovala prevody na zahraničné účty bez toho, aby sa pýtali, prečo boli prevedené vyššie sumy.

S odvolaním sa na indický zákon proti praniu špinavých peňazí z roku 2002 indické úrady zmrazili finančné prostriedky na účtoch Flipvolt. Dodali, že tieto prostriedky sú „výnosy z trestnej činnosti“, ktoré boli generované prostredníctvom „agresívnych úverových praktík“.

dolár

Zabavením finančných prostriedkov spoločnosti Flipvolt sa Vauldove problémy nekončia. Singapurská burza v júni znížila počet svojich zamestnancov o 30 % a začiatkom júla pozastavila výbery zo svojich účtov.

Ďalšie aktivity v Indii

Začiatkom tohto týždňa bolo hlásené, že indické služby tiež zmrazili zostatky na účtoch vo výške 8,1 milióna dolárov, ktoré patrili kryptomenovej burze WazirX, a preskúmali najmenej deväť ďalších platforiem spojených so spoločnosťami poskytujúcimi okamžité pôžičky, za ktorými Čína stála. Indické riaditeľstvo presadzovania práva vo svojej nedávnej tlačovej správe uviedlo, že vyšetrovanie tejto záležitosti stále prebieha.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár