Indická štátna vláda bude podporovať začínajúce podniky založené na Web2 a Web3

od Martin Tkáč

Vláda indického štátu Telanga oznámila špeciálny program India Blockchain Accelerator. Jeho cieľom je podpora start-upov založených na Web2 a Web3, ktoré sú stále v ranom štádiu vývoja. Súčasťou programu je aj pomoc pre vývojárov blockchainu, ktorých aktivity sa zameriavajú na riešenie nových výziev.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Mladé projekty s podporou úradov

India Blockchain Accelerator sa vyvíja po dohode s kryptomenovou burzou CoinSwitch Kuber a Lumos Labs. Ten sa zaoberá technologickými inováciami.

Rama Devi Lanka, riaditeľka pre nové technológie a špeciálne úlohy, povedal o zámere vlády využiť projekt na viacerých úrovniach:

Niektoré z prípadov použitia blockchainu, ktoré štát pilotne vyskúšal, zahŕňajú T-Chits (Chit fondy v Blockchaine), dodávateľské reťazce, elektronické hlasovanie a ďalšie.

Podľa oficiálneho oznámenia bude vládna iniciatíva, ktorá sa zameriava na akceleráciu blockchainu, otvorená pre Web2 a Web3 start-upy a vývojárov blockchainu. Program je určený na získanie riešení na báze blockchainu na skutočné problémy v rôznych obchodných sektoroch.

Týka sa to segmentov trhu, ako sú fintech, zábava, udržateľnosť, infraštruktúra, logistika a zdravotná starostlivosť:

Vláda Telangany pomôže poskytnúť požadovaný regulačný rámec na umožnenie a podporu rozvoja technológie blockchain.

Lanka hovorila aj o súčasnej práci vlády na identifikácii rôznych prípadov použitia tokenov NFT, decentralizovaného financovania (DeFi) a iných iniciatív v oblasti kryptomien.

Uvedomujúc si svoj zámer využiť nadchádzajúce inovácie blockchainu, oznámila:

Zameriavame sa tiež na rozvoj a podporu veľkých indických blockchainových talentov. Dúfame, že v nasledujúcich 3 až 4 štvrťrokoch získame približne 100 000 ľudí.

K celému projektu sa vyjadril aj zakladateľ a CEO CoinSwitch Kuber, Ashish Singhal. Oznámil, že najlepšie globálne start-upy v budúcnosti budú fungovať na blockchainovej infraštruktúre Web3 so zameraním na potenciál Indie stať sa exportérom tejto technológie:

Ako súčasť indického kryptopriemyslu sa budeme snažiť spolupracovať so štátnou vládou na vízii urobiť z Telangany národné hlavné mesto blockchainu.

Majk Spirit NFT

Kryptomeny v Indii

Regulačná situácia pre kryptomeny v Indii zostáva neistá. Začiatkom decembra sme informovali, že indická vláda nezavedie úplný zákaz kryptomien. Namiesto toho chce regulovať trh.

Indická spravodajská stránka NDTV 2. decembra informovala, že získala podrobnosti o memorande kabinetu, ktoré koluje po vláde v súvislosti s navrhovaným zákonom o kryptomenách.

Reportér NDTV Sunil Prabhu uviedol, že memorandum obsahuje návrhy na reguláciu kryptomien ako aktív. Okrem toho bude na trh s digitálnymi aktívami dohliadať Rada pre cenné papiere a burzu Indie (SEBI).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár