India zakazuje platby kryptomenami

od Martin Tkáč

India zakáže používanie kryptomien na uskutočňovanie platieb a reguluje obchodovanie s nimi ako s aktívami. Informáciu priniesol denník Economic Times s odvolaním sa na zdroje z vlády danej krajiny.

India zakáže kryptomeny

Vláda plánuje predložiť návrh zákona o regulácii kryptomien. Urobí to počas zimnej schôdze parlamentu. V súčasnosti sa dolaďujú detaily nového zákona. Zdá sa, že návrh zákona nezakazuje kryptomeny. Úrady však zakážu „aktívnu“ propagáciu spoločností z trhu s kryptomenami, vrátane búrz a iných podobných platforiem.

Otázka reklamy vraj vyvolala vo vláde „veľkú diskusiu“. Úradníci a politici sa domnievajú, že reklama zavádza spotrebiteľov, najmä mladých ľudí. Potvrdilo sa to počas rozhovoru s CoinDesk a Tanvi Ratna, zakladateľom a generálnym riaditeľom think-tanku Policy 4.0.

Kryptomenové burzy WazirX a Bitbins pozastavili svoje reklamné kampane, podľa správ Econonic Times. Hovorca WazirX pre CoinDesk povedal, že burza v auguste prestala inzerovať.

V pondelok sa vláda stretla so zástupcami odvetvia kryptomien. Tie sa však odohrávali za zatvorenými dverami. Podľa všetkého sa ho okrem iných zúčastnili aj zamestnanci Indian Reserve Bank (RBI).

Regulácia kryptomien ako aktív nerieši všetky obavy, ktorých sa úrady obávajú, no odstraňuje ich z menovej sféry.

Najťažšie je definovať triedu aktív,“ povedala a dodala, že súčasné diskusie o regulácii kryptomien ako komodity nie sú životaschopným riešením.

Ratna tiež zdôrazňuje, že „iné problémy RBI sa riešia ťažšie. Ide o finančnú stabilitu, kontrolu kapitálu a kurzové riziko.“

Cenová arbitráž

Arbitráž o burzách je ďalšou obavou úradov, uvádza Economic Times s odvolaním sa na anonymné zdroje. Podľa jedného informátora sa úradníci obávajú toho, ako by nejaký regulátor mohol dohliadať na viaceré burzy, „keď existuje obrovský cenový rozdiel a príležitosť na arbitráž cien“.

Podľa článku Ecomic Times burzy tiež presadzujú regulačný sandbox, aby sa nariadenia prispôsobili ich realite. Rada pre cenné papiere a burzu v Indii by mohla byť vymenovaná za regulátora, ale rozhodnutie ešte nebolo prijaté.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár