IGM Financial chce investovať do BTC a ETH

od Martin Tkáč

Počet veľkých spoločností spravujúcich bohatstvo, ktoré chcú investovať do odvetvia kryptomien, stále rastie. IGM Financial Inc., spoločnosť s viac ako 40-ročnými skúsenosťami na trhu, môže byť ďalším subjektom svojho druhu, ktorý začne nakupovať bitcoiny a etherea. Svojim zákazníkom tiež umožní nakupovať kryptomeny. Navrhol to generálny riaditeľ spoločnosti James O’Sullivan.

IGM Financial otvára kryptomenám

IGM Financial, založená v roku 1978, je veľká investičná spoločnosť so sídlom vo Winnipegu s aktívami v správe viac ako 260 miliárd USD. Teraz jej generálny riaditeľ James O’Sullivan v rozhovore pre Bloomberg ubezpečil, že interné diskusie v rámci spoločnosti týkajúce sa pridania dvoch najväčších kryptomien do portfólia dostupných investičných aktív spoločnosti už prebiehajú. Hovorí sa, že zákazníci IGM budú môcť nakupovať digitálne aktíva pomocou tohto subjektu od roku 2022.

Stojí za to dodať, že Kanada už preukázala relatívne otvorený prístup k odvetviu kryptomien. Vláda krajiny pripravila okrem iného jasný a transparentný súbor regulačných pravidiel pre tento trh, ktorý navrhla začiatkom tohto roka.

Okrem toho národný regulátor umožnil vytvorenie bitcoinových spotových ETF (krytých vo „fyzickom“ bitcoine, nie v BTC futures). Kanadskí investori prejavili zvýšený dopyt po tomto type nástrojov.

Nedávno EvolveETF, lokálny poskytovateľ ETF spustil prvý veľký burzový fond, podporovaný bitcoinami a ethereom.

Trend, ktorý pokračuje

Vďaka potenciálnemu vstupu IGM Financial na trh s kryptomenami sa môže počet najväčších spoločností používajúcich digitálne meny naďalej zvyšovať.

Mnoho subjektov už vstúpilo na trh BTC. Tu stojí za zmienku medzi inými Goldman Sachs, ktorá vytvorila vlastnú ponuku bitcoinov pre správcov majetku, a Wealthfront, ktorá poskytovala svojim klientom expozíciu kryptomien prostredníctvom Grayscale. Samozrejme, BTC kupovala aj Tesla či Microstrategy.

Je však možné, že uvedené príklady sú len začiatkom určitého trendu. Ak to tak bude pokračovať a tomu nasvedčuje veľa indícií, ďalší boom na BTC už môže byť ťahaný najmä kapitálom veľkých spoločností, menej už tzv. pouliční investori.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár