Hyperinflácia všetko zmení, hovorí Jack Dorsey

od Martin Tkáč

Jack Dorsey, generálny riaditeľ a zakladateľ Twitteru, verí, že USA a svet sú ohrozené hyperinfláciou.

Hyperinflácia všetko zmení, hovorí Dorsey

CEO Square zdieľal svoje myšlienky na Twitteri a uviedol:

Hyperinflácia všetko zmení… Deje sa to.

Kým inflácia je pokles kúpnej sily peňazí, prejavujúci sa vo všeobecnom raste cien tovarov a služieb v ekonomike, hyperinflácia je spojená s poklesom dôvery v peniaze.

Dorseyho tweet prišiel po tom, čo americké ministerstvo práce začiatkom tohto mesiaca uviedlo, že spotrebiteľské ceny vzrástli viac, než sa očakávalo, a priblížili sa tak k svojmu 30-ročnému maximu.

Nadšenec kryptomien a nigérijský podnikateľ Tayo Oviosu sa k Dorseyho príspevku vyjadril, že jeho krajina už zažíva 16-percentnú ročnú mieru inflácie.

Jack Dorsey mu odpovedal:

Čoskoro sa to stane v Spojených štátoch, a teda aj vo svete.

Áno… žijeme s týmto zabudovaným v našich mentálnych modeloch v Nigérii… inflácia je momentálne 16% 😬

Predseda americkej centrálnej banky Jerome Powell medzitým hovoril o obavách z inflácie v krajine s tým, že by mohla pokračovať až do budúceho roka. Na druhej strane je Fed pripravený začať obmedzovať obrovskú pomoc, ktorú ponúka ekonomike, už v polovici novembra.

Bitcoin ušetrí naše úspory?

Mnohí tradiční investori tiež hovorili o rastúcej miere inflácie v USA, pričom vyjadrili obavy, že z dlhodobého hľadiska môže viesť k hyperinflácii.

Zdá sa však, že nadšenci kryptomien sa touto správou menej obávajú, pretože bitcoin považujú za zabezpečenie proti inflácii. Napriek nestabilnej povahe tejto triedy aktív si investori v tejto ťažkej dobe naďalej vyberajú spomedzi iných investičných nástrojov a nie sú len retailovými investormi.

Pred niekoľkými týždňami americká medzinárodná investičná banka JP Morgan uviedla, že „inštitucionálni investori sa zrejme vracajú k bitcoinu“, keďže ho považujú za lepšiu ochranu proti inflácii ako zlato.

Jack Dorsey nie je len fanúšikom kryptomien, ale tiež verí, že bitcoin mení všetko na modernom trhu. Preto veľa investuje na blockchainovom trhu. Po spustení služby tipovania BTC na Twitteri miliardár prezradil, že jeho fintech spoločnosť Square buduje hardvérovú peňaženku, ako aj systém ťažby bitcoinov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár