Hviezda NBA Wilson Chandler investuje do kryptomien

od Martin Tkáč

Slávny basketbalista Wilson Chandler pripustil investíciu do kryptomien a NFT. 

Wilson Chandler hovorí o BTC a NFT

Chandler uviedol, že o kryptomene prvýkrát počul od „detí“, s ktorými hrával Fortnite. Bolo to v roku 2017. Fascinovaný touto myšlienkou kúpil bitcoiny, ETH a Stellar. Ako priznal, začiatky však neboli veľmi úspešné.

„Stratil som veľa mincí robením hlúpostí,“ spomína.

Potom to malo byť oveľa lepšie. Basketbalista dnes dokonca investuje do NFT. Minulý mesiac prezradil, že sa stal hrdým majiteľom tokenov série CryptoPunk. Ide o vôbec prvú kolekciu NFT.

To však nie je koniec. Len o niekoľko týždňov neskôr športovec oznámil, že uzavrel vôbec prvý „obchod s digitálnymi topánkami“. Ide o spoluprácu s CryptoKickers. Samozrejme, basketbalové hviezdy podpisujúce obchody s topánkami s najväčšími svetovými značkami nie sú novým fenoménom. Spoločnosť CryptoKickers však navrhuje jedinečné topánky inšpirované streetwearom pre virtuálne svety ako Cryptovoxels a The Sandbox.

Zed Run

Práve teraz je však skutočnou vášňou Chandlera Zed Run. Toto je zberateľská závodná hra založená na hre Polygon. Pritiahla pozornosť fanúšikov a médií vďaka svojej rastúcej popularite a úžasným sumám, ktoré generuje. Pre basketbalistu sú to však práve sociálne a vzdelávacie prvky, ktoré ho na projekte prilákali.

„Je to skvelý spôsob, ako spoznať digitálny priestor, dostať sa tam, preskúmať, zapojiť komunitu. Do čerta, konečne môžem chovať a pretekať s digitálnymi koňmi, chatovať so svojimi priateľmi a spoznávať nových ľudí. Je to len zábava naplno. A táto interakcia a odhodlanie niekedy vedú k novým príležitostiam a ďalším veciam, ktoré by pre mňa mohli byť rovnako zábavné a ziskové, “uviedol.

Športovci na trhu NFT

Osvojenie NFT na športovom trhu by nemalo byť prekvapením vzhľadom na úspech série tokenov NBA Top Shot. Produkt Dapper Labs pripomína najzaujímavejšie okamihy v histórii basketbalu. „Ukladá si ich“ vo forme vyššie spomenutých žetónov. Stal sa tiež hitom predaja.

Chandler sa domnieva, že by to mohol byť začiatok nového trendu.

„NBA bola vždy progresívnejšia ako väčšina líg,“ uviedol. Ako poznamenal, „fanúšikovia a hráči sa prikláňajú k NFT.“

Ako však sám dodáva, stále ide o začiatky NFT. Na bývalého spoluhráča z Brooklyn Nets Spencera Dinwiddieho poukazuje ako na „priekopníka v NBA, pokiaľ ide o blockchain.“ Dinwiddie sa rozhodol tokenizovať časť svojej zmluvy, čo prinútilo ligu „sadnúť si a venovať jej pozornosť“.

„Sme v štádiu Atari, počkajte, kým sa nedostaneme na Playstation 5,“ uzavrel Chandler.

zdroj: freepik.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár