ETF

Huobi Tech pripravuje kryptomenové ETF

0 komentárov

Huobi Tech, subjekt registrovaný v Hong Kongu, plánuje uviesť na trh fond na sledovanie kryptomien ETF.

ETF Huobi Tech

Stalo sa tak po tom, čo Hongkong zverejnil svoje najnovšie usmernenia o procese predaja virtuálnych aktív. Vzhľadom na vyššie uvedené, Huobi Tech zintenzívnil svoje úsilie pri príprave ETF.

Huobi Tech už predložil návrh svojho kryptomenového ETF komisii pre cenné papiere a futures (SFC). Očakáva sa, že fond bude obchodovať s aktívami pod 8 miliónov HKD (1 milión USD).

„Všetky transakcie a spätné odkúpenia uskutočnené priamo v Hongkongu by poskytli lepšiu ochranu investorov, keďže fond bude regulovaný podľa hongkonského práva,“ povedal Romeo Wang, senior viceprezident Huobi Tech.
„Budeme udržiavať úzku a pozitívnu komunikáciu s regulačnými orgánmi vrátane SFC a získame príslušné licencie a povolenia,“ uistil.

Huobi Tech je samostatný subjekt, ktorý nie je žiadnym spôsobom spojený s populárnou globálnou kryptomenovou burzou Huobi. Spoločnosť bola predtým známa ako Pantronics Holdings a zameriavala sa na elektronické produkty. V súčasnosti vstupuje na trh digitálnych aktív.

ETF v Hong Kongu

V pozadí pokračuje regulačná diskusia v Hongkongu. Vo februári Komisia pre cenné papiere a futures (SFC) a mestský menový úrad oznámili, že drobní investori nebudú mať prístup k ETF. Dôvodom tohto rozhodnutia bola ochrana investorov pred rizikami spojenými s obchodovaním s digitálnymi aktívami.

Huobi Tech ETF však bude navrhnutý podľa všetkých investičných pravidiel a nariadení. Má teda zmeniť uvedený stav. Výmenné fondy založené na kryptomenách boli predtým úradmi považované za veľmi nebezpečné. Výsledkom bolo, že len „profesionálni“ investori mohli obchodovať „digitálne“ ETF.

Huobi Tech má v úmysle urobiť niektoré zmeny v rámci svojho najnovšieho podniku, čím vytvorí priestor pre retailových investorov, aby sa zúčastnili obchodovania s ETF.

Najväčšie regulačné orgány Hongkongu vydali začiatkom tohto roka spoločný obežník, v ktorom sa zmieňujú o obmedzení retailových investorov, ktorí sa zúčastňujú na trhu ETF prostredníctvom regulovaných búrz v USA a Spojenom kráľovstve. Dokument klasifikuje produkty založené na aktívach do dvoch širokých kategórií: „komplexné“ a „nekomplexné“ produkty. Retailoví investori majú prístup len k nekomplexným produktom.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár