Huobi sa sťahuje na Gibraltár

od Martin Tkáč

Huobi Group presunie svoje prevádzky do Gibraltáru. Spoločnosť dostala zelenú od Komisie finančných služieb tohto mestského štátu.

Gibraltár dáva zelenú pre Huobi

Po úplnom zákaze kryptomien, ktorý zaviedla Čínska ľudová republika, začalo mnoho miestnych spoločností presúvať svoje služby za hranice najľudnatejšej krajiny. Huobi Group, jedna z popredných čínskych búrz digitálnych aktív sa rozhodla premiestniť svoje operácie na malé britské zámorské územie, Gibraltár.

Podľa Du Juna, spoluzakladateľa spoločnosti svetový kryptomenový priemysel smeruje „k konzistentnému rastu“ a jeho spoločnosť by za týmto trendom nemala zaostávať. Podelil sa o svoj názor, že presun niektorých služieb do Gibraltáru je „kľúčovým míľnikom“, keďže krajina má veľmi priateľský zákon.

Ako veľmi skúsené, sofistikované a celosvetovo uznávané medzinárodné centrum finančných služieb Gibraltár dobre vyhovuje našim potrebám.

Za zmienku stojí, že počas septembrového stretnutia akcionárov zakladatelia a podporovatelia Huobi jednomyseľne odhlasovali, že spoločnosť by mala opustiť čínsky trh. Krátko na to Čínska ľudová republika zopakovala zákaz kryptomien a platforma presunula časť svojich operácií do Singapuru.

Zdá sa, že Huobi sa snaží drasticky zmeniť prostredie, v ktorom pôsobí: od nepriateľského postoja v Číne po singapurské hranice priateľské ku kryptomenám a teraz aj na Gibraltár.

Ten je jedným z lídrov v adopcii blockchainu. Má dokonca regulovaný systém určený na ochranu spoločností, ktoré sa zaoberajú touto triedou aktív.

Ako nedávno poznamenal Albert Isola, minister digitálnych a finančných služieb Gibraltáru, Gibraltár je

prvou jurisdikciou, ktorá má rámec DLT pre technológiu distribuovanej účtovnej knihy na licencovanie a dohľad nad spoločnosťami v tomto priestore“.

 

Huobi prestal prijímať nových používateľov z Číny

Čínske zákazy nedávno prinútili Huobi pozastaviť prijímanie nových používateľov z Číny. Burza vtedy napísala v oficiálnom stanovisku.

V záujme dodržiavania miestnych zákonov a nariadení spoločnosť Huobi Global prestala registrovať nové používateľské účty v Číne. Huobi Global postupne ruší existujúce používateľské účty v Číne do 24:00 (UTC + 8) 31. decembra 2021. Zároveň zabezpečí bezpečnosť majetku svojich používateľov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár